Construction Equipment Česká republika

Společnost Volvo CE pomáhá dosáhnout průkopnického milníku v oblasti konektivity

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) slaví v rámci skupiny Volvo 1 milion připojených strojů – naše chytrá řešení pomáhají zákazníkům zkrátit prostoje a zvýšit bezpečnost a produktivitu.

Čtvrtek 3. října se do historie společnosti Volvo CE zapíše jako významný milník. Dánské půjčovně stavebních strojů GSV Materieludlejning z města Kirke Hyllinge jsme předali čtyři bagry, z nichž každý je vybaven našim telematickým systémem CareTrack.

Tento úspěch, považovaný za jeden z největších počtu připojených užitkových vozidel a strojů v oboru, je však pouze jen začátkem. Volvo CE má 150 000 připojených zákazníků.

Jens Ejsing, generální ředitel společnosti Volvo CE Denmark, při slavnostním ceremoniálu uvedl: „Být součástí digitálního ekosystému je pro úspěch našich zákazníků rozhodující. Jako prémiová značka pracujeme každý den na poskytování prémiových služeb, které pomohou zákazníkům jako je GSV Materieludlejning využívat jejich stroje Volvo co nejefektivnějším způsobem. Jsme hrdí na to, že stojíme na špičce v oboru s řešením připojení té nejvyšší kvality.

„Pro nás znamená konektivita nejen významné zvýšení bezpečnosti, zkrácení prostojů a úspory paliva, ale i snížení nákladů. Je to také naprosto zásadní nástroj, který nám pomáhá realizovat náš cíl budovat lepší svět“. 

Společnost Volvo CE dosáhla milníku v oblasti konektivity_02Dnes předané stroje – jedno rýpadlo EC220EL, dvě rýpadla EC250EL a jedno rýpadlo ECR235EL – jsou vybaveny inteligentním systémem připojení Volvo CareTrack. Funguje tak, že zaznamenává u strojů tisíce datových bodů, které jsou následně ve středisku Volvo Uptime Center na dálku monitorovány specializovanými odborníky. Ti pak využívají ke zpracování takovéhoto obrovského množství dat v reálném čase nejmodernější diagnostický software a nejdůležitější informace poté filtrují zpět zákazníkovi a prodejci.

Díky shromážděným datům lze předvídat opotřebení důležitých dílů, naplánovat servis a předem objednat náhradní díly – to vše zkracuje majiteli prostoje, což vede ke zvýšení produktivity. Zkombinujeme-li to s připojenými možnostmi skupiny Volvo napříč celým odvětvím – kamiony, autobusy a stavební stroje – snadno zjistíme, jak se v celém hodnotovém řetězci odhaluje efektivita.

Dan Vorsholt, generální ředitel společnosti GSV Materieludlejning, dále dodává: „Jsme nadšeni, že jsme součástí této revoluce v připojení a jsme také důkazem toho, čeho lze dosáhnout s prvotřídním systémem správy vozového parku. Je pro nás nezbytné, abychom byli schopni sledovat každý aspekt našeho podnikání, a to, že můžeme velmi precizně monitorovat produktivitu našich strojů, výrazně přispívá k našemu úspěchu.

Obrázek 1: Rene Schelhase, prodejce ve společnosti Volvo (modré tričko); Jesper Lykke Jensen, provozní ředitel GSV.
Obrázek 2: Předání rýpadel dánské půjčovně GSV Materieludlejning ve městě Kirke Hyllinge.

DALŠÍ INFORMACE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com