Construction Equipment Česká republika

Volvo CE a Trimble vyvíjejí 3D upgrade pro systém ovládání rýpadel Dig Assist

Ve výrobě montovaný systém Trimble Earthworks Grade Control Platform je plně kompatibilní a zahrnuje ovládání systému Dig Assist 2D Volvo u rýpadel značky Volvo.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) informovala o již tříleté spolupráci se značkou Trimble Inc., která vyústila ve vyvinutí integrovaného systému ovládání Trimble® Earthworks Grade Control Platform pro Volvo Dig Assist 2D. Integrace systémů Trimble Earthworks do systémů kolových a pásových rýpadel značky Volvo CE, plně kompatibilních s integrovaným systémem Volvo Dig Assist, umožňuje využívání 3D modelů, např. sběr dat, vzdálenou podporu, design management, správu aktiv společnosti a další technologie značky Trimble Connected Site®. 

Ovládání stroje: klíč k budoucnosti ve světě automatizace

Při použití systému Volvo Co-Pilot jakožto primárního uživatelského rozhraní již nepotřebujete žádné další kontrolní systémy, ani snímače. Jediné, co musíte udělat, je stáhnout si aplikaci Trimble Earthworks a nainstalovat dodatečný CPU. Po objednání systému Co-Pilot s Dig Assist je veškerý hardware potřebný pro jejich funkci montován na stroj ve výrobním závodě. Pro 3D systémy si může zákazník objednat platformu Volvo Trimble Earthworks Grade Control Platform, která bude rovněž namontována ve výrobě. Provoz rýpadel Volvo je pak díky systému Trimble Connected Site ecosystem naprosto hladký a plynulý.
 
Funkce Volvo Dig Assist je u rýpadel značky Volvo doplněna řešením Trimble Earthworks 3D. Díky přidání funkce 3D lze 3D nákresy bezdrátově importovat na displej uvnitř kabiny stroje. Tyto 3D nákresy, ideální pro rozsáhlé a složité projekty pro stavbu infrastruktury, lze naimportovat do dalších rýpadel tak, aby všichni pracovníci pracovali se stejnými nákresy. Uživatelské rozhraní bude velice intuitivní pro každého, kdo již používá řešení značky Trimble.

Volba zákazníka - montáž ve výrobním závodě

„Systém Volvo Co-Pilot představuje dokonalé rozhraní pro ovládání stroje,“ prohlásil Jeroen Snoeck, ředitel oddělení Connected Site a Machine Services Volvo CE. „Mnoho zákazníků již pracuje se svými 3D systémy a mají specifické požadavky. Protože sami se na 3D systémy neorientujeme, jsme rádi, že můžeme spolupracovat se silným partnerem v tomto oboru, jakým je například společnost Trimble. Díky tomuto partnerství jsme schopni našim zákazníkům nabídnout to nejlepší z obou oborů - jejich proslulý systém Trimble společně s naším, ve výrobním závodě instalovaným systémem Volvo Dig Assist na platformě Co-Pilot.
 
„Díky spolupráci se značkou Volvo na integrovaném 3D řešení ovládání jsme mohli zúročit výhody obou těchto společností, a obohatit tak všechny naše zákazníky,“ uvedl Jean Francois Soudroire, manažer rozvoje Trimble EAME. „Důkladná integrace systémů Trimble Earthworks a Volvo Dig Assist přináší našim smluvním partnerům snadnější volbu stavebních technologií a rychlejší návratnost jejich investic.“
 
Trimble a Volvo provádějí globální testování u zákazníků a připravují mezinárodní uvedení na trh ještě v roce 2019.

 

Obrázek 1: Volvo Dig Assist a Trimble® Earthworks Grade Control Platform umožňují plynulé propojení rýpadla značky Volvo se systémem Trimble Connected Site® ecosystem pro projekty zemních staveb. Systém Trimble Connected Site ecosystem obsahuje jak ovládací, tak polohovací systémy a software umožňující streaming pro přímou komunikaci a spolupráci po celou dobu trvání stavby.