Construction Equipment Česká republika

Volvo Construction Equipment a SDLG podnikají v Číně další společné kroky

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) a SDLG budou i nadále rozšiřovat vzájemnou spolupráci pro co nejrychlejší zisk a růst. K prosinci 2020 budou všechna 15tunová a těžší rýpadla vyrobená pro čínský trh sloučena do jedné produktové řady využívající nejnovější technologie značky Volvo.

Volvo CE a SDLG v současné době vyrábí a prodávají vlastní samostatné modelové řady rýpadel pro Čínu. Pro další podporu růstu s ohledem na chystané emisní standardy Čína IV budou všechna rýpadla od 15 tun výše určená pro čínský trh sloučena od prosince 2020 do jedné produktové řady. Produkty budou vycházet z nejnovějších technologií značky Volvo. 


Vzhledem k tomu, že společnost Volvo v roce 2007 získala 70 % podíl v SDLG, vzrostly čisté prodeje z cca 3 bilionů SEK na 17 bilionů SEK s dobrou mírou zisku. SDLG má silnou pozici na trhu s kolovými nakládači a díky technologické podpoře Volvo CE úspěšně vstoupila na trh s rýpadly. 


„Společným uvedením větších rýpadel na čínský trh vycházíme maximálně vstříc našim čínským zákazníkům,“ vysvětluje Melker Jernberg, generální ředitel Volvo Construction Equipment. „Spolupráce se SDLG, která byla zahájena v roce 2007, je jeden velký úspěch. Prodeje obou značek rostou a naše spolupráce se v průběhu let neustále prohlubuje. Jedná se tedy pro nás o další přirozený krok stejným směrem.“

Novináři, kteří by si přáli získat další informace, mohou kontaktovat: Bill Law, SVP Corporate Communications +46 31 323 84 96