Construction Equipment Česká republika

Skupina Volvo: plníme ty nejnáročnější stavební požadavky současnosti i budoucnosti

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) svým zákazníkům na veletrhu Bauma 2019 představí své trvale udržitelné inovace včetně nejnovějšího portfolia strojů a služeb vycházejícího z know-how celé skupiny Volvo, která se těší vůdčí pozici na trhu.

Skupina Volvo bude hvězdou letošního veletrhu v německém Mnichově. Partneři Volvo CE, Volvo Penta, Volvo Trucks a Volvo Financial Services spojili své síly a společně nabídnou balík integrovaných produktů a služeb s tematickým názvem Building Tomorrow. Rok 2020 přinese odhalení nového elektricky poháněného rýpadla a kolového nakladače. Pilířem, díky kterému se společnosti Volvo CE podařilo dosáhnout tohoto prvenství svou historicky první nabídkou kompaktních elektricky poháněných strojů, je právě silná a nedostižná synergie těchto partnerských značek. 

Oslníme návštěvníky naší velkolepou show

Skupina Volvo vytváří přínosy pro celý hodnotový řetězec svých zákazníků. Své průkopnické produkty a služby bude prezentovat ve dvou stáncích - ve stánku č. 203 o rozloze 2 293 m2 uvnitř haly C6, v rámci venkovní živě moderované show na pódiu o rozloze 5 870 m2 a ve venkovním stánku o rozloze 297m2 v sekci FM714. Kromě dvou plně elektricky poháněných strojů, ECR25 a L25, chystáme představit také nové revoluční produkty a technologie, kterými jsou hydraulický hybridně poháněný EC300E, poloautonomní EC220E s automatickým ovládáním výložníku a pohybů lžíce Volvo Active Control a malý, ovšem výkonný EC60E poskytující výkon velkého stroje v kompaktním provedení.
 
A tím to ovšem zdaleka nekončí. Na pódiu vedle nejnovější generace strojů EW60E a demoličního rýpadla EC750E s vysokým dosahem, vlajkové lodi značky Volvo R100E, a mnoha dalších zazáří také nejkompaktnější finišery značky Volvo, P2820D a P2870D. Návštěvníci tak budou moci obdivovat přes 50 nejmodernějších terénních strojů značky Volvo jak v rámci interaktivní živé show, tak při sledování úchvatné prezentace v interiérech areálu veletrhu. Kompletní program představí 47 stavebních strojů, 6 obchodních kamionů, včetně samostatného Volvo FH a řady elektricky poháněných kamionů, a prezentaci motorů značky Volvo Penta.

Záři reflektorů se letos nevyhne ani divize Volvo Services. Ke každému stroji bude připravena zvlášť sestavená nabídka služeb, kterou si návštěvníci budou moci prohlédnout na dotykových obrazovkách a dalších nosičích. Ústředním bodem programu bude zahájení prodeje inteligentní telematické služby ActiveCare, která přispívá k provozuschopnosti stroje spojením monitoringu technického stavu stroje a týdenních výpisů. V průběhu této události bude dále na trh uvedena nejnovější verze nástroje Haul Assist, série aplikací poskytovaných v rámci rozhraní Volvo Co-Pilot, které nyní nabízí možnost sledování na mapě v reálném čase pro podporu plynulosti provozu vozového parku, společně s efektivitu posilující funkcí palubního vážení On-Board Weighing. Volvo Financial Services navíc přinese speciální nabídku pro zákazníky veletrhu Bauma s úročními sazbami až 0,79 %.

Uvádění konceptu do reality

Řešení Volvo CE obstojí v nárocích reálného světa - čerpají sílu z několika desetiletí trvajícího výzkumu a na trh přináší čisté a produktivní stroje, které dělají náš svět lepším. Pro ilustraci tohoto procesu bude vytvořena zóna inovací s podrobným postupem každého kroku na této objevné a průkopnické cestě.
 
Dnešní elektromotory představují přelomový mezník na cestě za trvale udržitelnější budoucností. V porovnáním se svými tradičními protějšky vykazují elektricky poháněné stroje ECR25 a L25, které budou prezentovány jako první z nabídky elektricky poháněné modelové řady kompaktních rýpadel a kolových nakladačů značky Volvo, nulové emise, výrazně nižší emise hluku, nižší provozní náklady, vyšší efektivitu a nižší nároky na údržbu.

Síla partnerství

Vedle generálních ředitelů Volvo Penta a Volvo Trucks se na tiskové konferenci jako host vyjádřil také generální ředitel Volvo CE, Melker Jernberg: „Díky dlouhodobému hledání možností inovací, od výzkumu hledajícího nové možnosti, přes rozvoj, se dostáváme až k prodeji produktů, které máme možnost poprvé prezentovat zde, na veletrhu Bauma. Ale těmto výzvám nemůžeme čelit samostatně. Pokračující spolupráce s našimi investory je dokladem, že v našem partnerství skutečně spočívá bezkonkurenční síla. Jsme hrdí, že se této cesty můžeme účastnit po bodu našich partnerů a díky společnému úsilí reagovat na ty nejsložitější výzvy, kterým čelí naše rozvíjející se společnost, a nabízet udržitelná řešení - pro současnost i budoucnost.“
 
Ve výroční zprávě za rok 2018 zaznamenaly prodeje na evropském trhu 12% nárůst. Skupina Volvo tak může vyhlížet budoucnost z pozice finanční stability. Ať již díky schopnostem a zkušenostem celé naší Skupiny, nebo díky spolupráci s externími investory na nespočtu různých projektů, udává právě dnes společnost Volvo směr pro trh a vůdčí inovace budoucnosti.

 

Obrázek 1: Melker Jernberg po odhalení elektricky poháněných strojů.
Obrázek 2: Vnitřní stánek Volvo na veletrhu Bauma.
Obrázek 3: Venkovní stánek Volvo na veletrhu Bauma.