Construction Equipment Česká republika

Jednoduchá hybridní sada značky Volvo pro dosažení 17% úspory paliva.

Během poklesu výložníku chystaného hybridního rýpadla EC300E dochází k napájení akumulátorů využívaných k pohonu hydraulického čerpadla.

Nejlepší nápady často bývají ty nejjednodušší. Společnost Volvo CE převedla tento nápad do praxe u nového důmyslného hybridního rýpadla EC300E, které nyní vstupuje do fáze testování v ostrém provozu. Na rozdíl od jiných systémů využívajících energii pohybu horní konstrukce rýpadla pro posílení energie elektromotoru získává nový systém Volvo „volnou“ energii generovanou pohybem výložníku rýpadla a využívá ji pro dobíjení pohonu hydraulického systému.

Silný a pravidelný pohyb klesání výložníku zásobuje 20litrové hydraulické akumulátory, které poté dodávají hydraulickou energii motorům, které přispívají k pohonu hydraulického čerpadla. Míra ovladatelnosti a výkonu zůstávají stejné jako u standardního EC300E, včetně schopnosti současného provozu v úsporném a hybridním režimu.

VOLVO-BAUMA-MNICHOV-EC300E-02-1920x1400

Rychlá návratnost investice při hloubení a výsypech

Celý tento jednoduchý a chytrý systém ulehčuje práci motoru a umožňuje dosáhnout 10-12% nižší spotřeby paliva, až o 12 % nižšího množství emisí CO2, a to vše bez sebemenší ztráty výkonu. U sestav určených k hloubení a výsypům (např. s výkyvem 90°) se může tato investice začít vracet již brzy po prvním roce provozu. Stroj poskytuje stejnou míru ovladatelnosti a výkonu, jakou byste očekávali od stejného konvenčního stroje, a současně až 17% úsporu paliva dle typu provozu.

Nejen nápad samotný, ale také jeho součásti jsou velice jednoduché - skládá se pouze z několika prvků, jejichž údržba je velice jednoduchá.

VOLVO-BAUMA-MNICHOV-EC300E-03-1920x1400

Hybridní rýpadlo EC300E není prozatím v prodeji. V současné době probíhá jeho testování v ostrém provozu přímo u zákazníků na skutečných zakázkách.

Technologie tohoto typu jsou dalším dokladem naplňování úkolu inovovat a rozvíjet trvale udržitelná a cenově dostupná řešení pro své zákazníky, ke kterému se společnost Volvo CE zavázala.

Pro více informací navštivte: https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/ec300e-hybrid.

Obrázek 1: Hybridní EC300E nyní vstupuje do fáze testování v ostrém provozu.
Obrázek 2: Nový hybridní hydraulický stroj značky Volvo využívá „volnou“ energii generovanou spouštěním výložníku rýpadla.
Obrázek 3: Tato technologie usnadňuje práci motoru.