Construction Equipment Česká republika

Nová generace modelu EW60E přináší ještě všestrannější možnosti

Aktualizované kolové rýpadlo EW60E společnosti Volvo Construction Equipment přináší vylepšenou hydrauliku pro lepší kontrolu a flexibilní práci – to vše v podobě všestranného stroje s příznivou spotřebou.

Volvo Compact Excavator EW60E

Nově aktualizované kolové rýpadlo EW60E od společnosti Volvo Construction Equipment je nyní ještě univerzálnější a výkonnější než kdykoli dříve. Díky příznivější spotřebě paliva a vylepšené hydraulice si teď EW60E hravě poradí s širokou škálou úkolů.

Mezi nově přidanými funkcemi je hlavní regulační ventil hydrauliky, který přináší zcela nové možnosti. Vyžaduje-li určitý pohyb vyšší hydraulický tok, hlavní regulační ventil může spojit průtok několika čerpadel a optimalizovat tak chod stroje. Zejména při planýrování může kombinovaný tok nasměrovaný do válce násady urychlit její pohyb. A nová verze modelu EW60E navíc není jen všestrannější, ale také úspornější. Vděčí za to nové funkci řídicího systému motoru – režimu ECO. Režim ECO, dodávaný v rámci standardní výbavy, snižuje otáčky motoru, ovšem bez jakéhokoli dopadu na výkonnost; výsledkem je nižší spotřeba paliva.

Vždy ten správný průtok

Pro vynikající ovladatelnost, vysokou produktivitu a pohodlnou obsluhu je model EW60E vybaven citlivými ovládacími prvky zaručujícími plynulost pohybů a také řiditelným hydraulickým tokem. Pohon čtyř kol a maximální rychlost 30 km/h jsou zárukou výborné mobility na cestách i v terénu. Pohonná jednotka je skvěle vyvážená a uzamykatelná přední náprava zaručuje optimální stabilitu při práci. Volitelný pevný a vyositelný výložník nabízejí univerzální možnosti vhodné pro řadu aplikací, od stísněných pracovních prostor po velmi rozsáhlá staveniště.

Kompaktní rýpadlo Volvo EW60E

Nový motor Volvo splňuje požadavky nadcházející normy Stage V. Volitelná funkce automatického vypínání motoru představuje jedinečné řešení od společnosti Volvo, které po uplynutí přednastavené doby automaticky vypne motor, čímž přispívá k nižší hlučnosti a spotřebě paliva. Následkem zkrácené doby aktivního chodu motoru jsou menší náklady na údržbu a vyšší zůstatková hodnota stroje při odprodeji.

EW60E je vybaven celou řadou funkcí, které společně zlepšují dostupnost stroje a zkracují prostoje. K nižším nákladům na údržbu a zkrácení doby potřebné k provádění servisu přispívají servisní místa přístupná z úrovně terénu a pohodlně rozmístěná mazací místa. Servisní intervaly lze snadno sledovat pomocí obrazovky v kabině, která upozorní na nutnost údržby.

Kompaktní rýpadlo Volvo EW60E

Toto rypadlo je vybaveno softwarem Volvo MATRIS, který analyzuje chování operátora a zlepšuje tak efektivitu, zvyšuje produktivitu a snižuje náklady na údržbu a palivo. Dále Volvo nabízí diagnostický systém VCADS Volvo, který usnadňuje ovládání stroje.

Hlavní technické údaje:

Motor 

Volvo D2.6H

Technologie Stage V / Tier 4 Final

Max. Výkon 40 ot./s (2 400 ot./min)
...celkový (ISO 14396) 47,3 kW
... čistý (ISO 9249, DIN 6271) 45,2 kW
Prolamovací síla (ISO 6015) 43,3 kN 9 730 lbf
Maximální dosah hloubení 6 024 mm 19'9" ft in
Maximální hloubka hloubení 3 292 mm 10'10" ft in
Provozní hmotnost* 5 920 kg 13 050 lb

* Stroj s 2,9m výložníkem, 1,6m ramenem, 0,142m3 lžící, standardním protizávažím a radlicí buldozeru