Construction Equipment Česká republika

První elektrické kompaktní rýpadlo Volvo dorazilo k zákazníkovi

Francouzská společnost Spac, která je součástí skupiny Colas Group, převzala dodávku prvního elektrického kompaktního rýpadla Volvo ECR25 Electric a nyní ho podrobuje testování.

Po odhalení prvního elektrického kompaktního rýpadla Volvo ECR25 Electric na veletrhu Bauma 2019 byl tento stroj dodán společnosti Spac pro účely zákaznického testování.
 
Společnost Spac, která je součástí skupiny Colas, používá toto 2,5tunové rýpadlo k hloubení výkopů na golfovém hřišti Saint-Nom-la Bretèche nedaleko francouzské Paříže.
 
S nulovými emisemi výfukových plynů a téměř tichým provozem je Volvo ECR25 Electric pro takové prostředí ideální.
 
„Je pro nás vzrušující vidět tento stroj na staveništi klienta,“ říká Elodie Guyot, projektová manažerka pro elektrická kompaktní rýpadla ve Volvo Construction Equipment (Volvo CE). „Je to velmi klidná a tichá oblast a její obyvatelé chtějí, aby toto bylo respektováno, tudíž je nezbytné nasadit stroj, který tuto potřebu splňuje.“
 
Stavbyvedoucí společnosti Spac Benjamin Silvent říká: „Pro obyvatele a města je tento stroj na našich staveništích obecně přijatelnější, protože omezuje nejen emise uhlíku, ale i hluk.“
 
A operátor stroje Alexandre Birot ze společnosti Spac k tomu ještě dodává: „Když mluvím s chlapem ve výkopu, nemusíme na sebe křičet, mluvíme normálně a slyšíme všechno. U klasického rýpadla musím nejdřív vypnout motor, teprve pak se slyšíme. A navíc ještě, když trávíme celý den ve výkopu, obvykle za celý den nadýcháme spoustu kouře, což teď samozřejmě odpadá. Kdyby byly v naší firmě jenom elektrické stroje, bylo by to úžasné.“
 
Volvo ECR25 Electric nahrazuje spalovací motor 48voltovými lithium-iontovými bateriemi a elektrickým motorem, který pohání hydrauliku pro pohyb stroje a přídavných zařízení. Baterie mají v sobě dostatek energie k napájení stroje po dobu 8 hodin v typických aplikacích, jako jsou např. práce na inženýrských sítích. Palubní nabíječka umožňuje nabíjení přes noc prostřednictvím běžné zásuvky pro domácnost. K dispozici bude také možnost rychlého nabíjení vyžadujícího přístup k silné zdrojové síti.
 
Volvo ECR25 Electric bude k dispozici na vybraných trzích od poloviny roku 2020. 

Video 1: https://youtu.be/oi0NYdQoS_A
Video 2: https://youtu.be/HU05dVambi8
Video 3: https://youtu.be/3FfUz57zADo

 
Obrázek 1: Stavbyvedoucí společnosti Spac Benjamin Silvent a projektová manažerka elektrických kompaktních rýpadel Volvo CE Elodie Guyot před strojem Volvo ECR25 Electric.
Obrázek 2: Obsluha stroje Alexandre Birot ze společnosti Spac pracuje se strojem Volvo ECR25 Electric na golfovém hřišti Saint-Nom-la Bretèche poblíž Paříže ve Francii.
Obrázek 3: Obsluha stroje Alexandre Birot ze společnosti Spac zapojuje do Volvo ECR25 Electric pro dobíjení.