Construction Equipment Česká republika

Největší rýpadlo od Volva – „splněný sen“ demoličního experta

Belgičan Wesley Princen, expert na demolice vysokonapěťových zařízení, je prvním zákazníkem, který si objednal dosud největší model rýpadla od Volva, EC750E HR, a už se nemůže dočkat, až zasedne za jeho ovládací panel.

Wesley Princen, owner and founder of Aannemingsbedrijf Princen NV

O rýpadlech Wesley Princen něco málo ví. Tento belgický dodavatel zemních prací vyrostl mezi stroji na farmě svých rodičů v Gingelomu západně od Bruselu a první rýpadlo řídil v 16 letech. V osmnácti si už při studiích na technice založil vlastní firmu na zemní práce Aannemingsbedrijf Princen NV.

Opravdový rozkvět podnikání přišel po dokončení zakázky na podzemní kabelové vedení pro provozovatele belgické elektrické sítě Elia, který i po 20 letech zůstává jeho věrným klientem.

„Většina rozvoden v Belgii je postavená hned po 2. světové válce, takže dnes jsou zralé na výměnu. Elia potřebovala někoho, kdo se postará o bourání, a jelikož máme jako jedna z mála firem licenci na práci s vysokým napětím, většinu zakázek jsme získali my,“ objasňuje Wesley Princen.

Dnes je obecně považován za jednoho z nejlepších odborníků na demolice vysokonapěťových objektů a přesouvá pozornost dokonce i na jaderná zařízení. Nejnovější přírůstek do svého strojového parku, demoliční rýpadlo Volvo EC750E HR, Princen využije při demolici části vysloužilé elektrárny a továrny na jaderné palivo.

První demoliční rýpadlo Volvo EC750E HR a jeho výložníkové sety

Těžké stroje na těžkou práci

Své první rýpadlo od Volva s vysokým dosahem, model EC480D HR, zakoupil Princen asi před pěti lety. Od té doby jeho firma přešla k ještě náročnějším demolicím průmyslových objektů vyžadujícím stroj, který dosáhne výš a unese těžší nástroje. A tady vstupuje na scénu Volvo EC750E HR, které dokáže pracovat až ve výšce 36 m s 3,6tunovým nástrojem nebo ve výšce 26 m s 5t nástrojem. Právě 26metrový výložník bude Princen používat nejčastěji.

Koncept Volva EC750E HR se zrodil před dvěma lety a Wesley Princen u toho byl od začátku.

„Už jsme byli v kontaktu s továrnou a s Davidem Arnoldssonem a Peterem Lamem (globální a regionální specialista společnosti Volvo na demoliční produkty) a dali jsme se do řeči,“ vypráví. „Měli zájem o vývoj následníka modelu EC700C HR a potřebovali zpětnou vazbu od zákazníků, aby udělali co nejlepší stroj.“

Objednávku na EC750E HR Princen zadal, aniž by viděl jeho finální verzi. „V tu chvíli jsme nevěděli, jak bude vypadat výsledek, ale s naším předchozím výškovým demoličním rýpadlem od Volva jsme byli tak spokojení, že jsme prostě věděli, že to bude dobré.“

Wesley Princen představuje svůj nový stroj novinářům

Velká premiéra

Na svůj nový stroj se konečně mohl podívat letos v květnu při návštěvě továrny na rýpadla Volvo v korejském Čchangwonu a stal se tak jedním z prvních lidí mimo závod, kteří tento přelomový model spatřili na vlastní oči.

„Bylo to moc příjemné překvapení, uvidět skoro po dvou letech hotový EC750E HR,“ říká k tomu. „Před 20 lety by mě ani nenapadlo, že budu jednou kupovat 100tunový stroj. Jsem opravdu hrdý na to, že máme největší rýpadlo, jaké kdy Volvo postavilo. Moc se těším, až se s ním pustím do práce.“

Princen teď vlastní jedno z nejmenších rýpadel od Volva s vysokým dosahem – speciální model založený na platformě EC300EL – i to největší. Jeho strojový park čítá celkem 25 rýpadel a posledních šest, která zakoupil, jsou samá Volva.

Bezpečnost především

Tváří v tvář nebezpečným úkolům, jako je demolice elektrické rozvodny či dokonce výrobny jaderného paliva, dostává důraz společnosti Volvo na bezpečnost zvlášť velký význam. Zajistit Wesleymu Princenovi i všem jeho dalším operátorům bezpečný návrat ze směny domů k rodinám, to je pro Volvo jedna z nejdůležitějších priorit. Logickou volbu dělá z Volva také jeho zaměření na maximalizaci doby provozu.

„Kromě toho, že výšková rýpadla od Volva patří momentálně k nejlepším demoličním rýpadlům na trhu, potřebujeme taky dobrý servis,“ vysvětluje Princen. „Máme velice dobré vztahy s místním dodavatelem SMT Belgium a s naším tamním zákaznickým manažerem, Dannym Verheyenem. Když už se jednou za čas vyskytne problém, stačí zavolat Dannymu a všechno se hned vyřeší. Funguje to a my jsme velice spokojení.“

Princenův EC750E HR právě dorazil do depa Volvo CE EU v Nizozemsku a ještě než si ho převezme, vymění technici hydraulický olej za ekologickou alternativu, aby případný únik nezpůsobil škodu na životním prostředí.

Mezitím se Wesley Princen už nemůže dočkat, až si sedne k řízení. „Je to prostě nádhera,“ říká. „Když se na něj podíváte, je to pořádná obluda. Už se vidím, jak se v něm budu každý den při práci usmívat. Je to splněný sen.“