Construction Equipment Česká republika

5 nejčastějších provozních chyb a jak se jich vyvarovat

Způsob práce a chování strojníků ovlivňuje nejen kondici stroje, ale také produktivitu a ziskovost celého stavebního projektu. Zde je pět nejčastějších chyb, kterých by se měla obsluha strojů vyvarovat.

1. Neponechání stroje v chodu naprázdno po dobu několika minut před jeho vypnutím

Pokud strojník vždy vypíná stroj, aniž by ho nechal běžet pár minut naprázdno, vede to časem k poškození nebo dokonce selhání turbodmychadla. A jeho oprava bývá často velmi nákladná. Společnost Volvo CE proto doporučuje vždy nechat motor běžet 2 až 3 minuty naprázdno a teprve pak ho vypnout.

Neponechání stroje v chodu naprázdno

2. Přeřazování z dopředného chodu na zpětný chod (nebo obráceně) při vysokých otáčkách

Pravidelné a dlouhodobé přeřazování směru jízdy ve vysokých otáčkách může u kolového nakladače po čase vést k selhání pohonné jednotky. Vzhledem k obrovským nákladům, které výměna převodovky vyžaduje, jde o chybu, které by se měl každý strojník vyvarovat. Společnost Volvo CE doporučuje vždy stroj úplně zastavit a teprve poté přeřadit ze zpětného chodu na dopředný nebo obráceně.

Řazení z dopředného na zpětný chod (a opačně) ve vysokých otáčkách

3. Používání nesprávného pracovního režimu rypadla

Někteří strojníci pracující s rypadly si mohou myslet, že používání nejvýkonnějšího pracovního režimu (Heavy, H) jim pomůže dosáhnout nejvyšší produktivity. Pravdou je však to, že stejné úrovně produktivity mohou dosáhnout i při méně výkonném pracovním režimu a navíc při tom spálí polovinu paliva.

Používání nesprávného pracovního režimu rypadla

4. Příliš časté brzdění a nepoužívání retardéru

Někteří strojníci kloubových nákladních aut mají ve zvyku neustále přibrzďovat. Noha na brzdovém pedálu však znamená, že vozidlo musí – byť nepatrně – zvyšovat výkon, aby udrželo potřebné otáčky, a to znamená rychlejší opotřebování brzd. A používání brzd namísto retardéru k udržování rovnoměrné rychlosti při jízdě z kopce má podobný účinek. Zbytečné opotřebení brzd pak vede ke zbytečným nákladům na výměnu brzd.

Příliš časté brzdění

5. Nadměrné používání kombinace pohonu 6x6 u kloubových nákladních aut

Kloubová nákladní auta Volvo mají uzávěrku diferenciálu, která strojníkovi umožňuje volit v závislosti na požadované trakci mezi kombinacemi pohonu 4x6 a 6x6. Kombinace 6x6 umožňuje vynikající kontrolu a stabilitu v obtížném terénu, avšak pokud ji strojník používá i v případě, že není zapotřebí, plýtvá obrovským množstvím paliva a zvyšuje opotřebení pneumatik.

Nadměrné používání kombinace pohonu 6x6

Převezměte kontrolu

Propojování strojů prostřednictvím telematického systému Volvo Care Track umožňuje sledovat provozní chování strojníka a následně ho případně vyškolit v příslušném programu. Tím se sníží opotřebení stroje, náklady na údržbu, zvýší se úspory paliva, zvýší produktivita – a zvýší se zisky. Dealeři Volvo mají k dispozici veškeré potřebné nástroje, aby pomohli zákazníkům převzít kontrolu nad jejich náklady, a dosáhnout tak úspěšného a ziskového podnikání.

Převezměte kontrolu s CareTrack

DALŠÍ INFORMACE

Anne Bast

VP Corporate Communication
Volvo Construction Equipment
Obchodní region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika)
Tel.: +46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
Londýn
Tel.: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com