Construction Equipment Česká republika

Vylepšený nástroj Load Assist společnosti Volvo zvyšuje produktivitu

Společnost Volvo Construction Equipment pozvedá laťku v oblasti technologií kolových nakladačů. Nejnovější upgrade asistenta nakládání Load Assist poskytuje přesná data týkající se hmotnosti nákladu s odchylkou pouhého +/- 1 %.

Společnost Volvo Construction Equipment doplňuje svou nabídku inovativních služeb o aktualizované řešení asistenta nakládání (Load Assist) pro kolové nakladače Volvo L110H až L260H. Řešení pro vážení nákladu je řízeno prostřednictvím revolučního palubního displeje Volvo Co Pilot. Pomocí 10palcové obrazovky má operátor přístup k aplikaci On Board Weighing. Poskytováním přesné informace o nákladu v reálném čase pomáhá Load Assist zvyšovat efektivitu práce pracovního obsluhy a současně také optimalizovat provoz nakládací rampy.
Prevence nedostatečného naložení nebo přetížení - a tím také nadměrného opotřebení stroje a případných pokut - díky systému On Board Weighing mohou kolové nakladače využívat maximum svého výkonu bez nutnosti převažování a bez časových ztrát. Systém sbírá všechny údaje o nákladu prostřednictvím snímačů tlaku a polohy. Tyto údaje se pak zobrazují na obrazovce Volvo Co Pilot. Díky tomu má pracovník obsluhy přehled o naložení lopaty v reálném čase s přesností +/- 1 %.

Připravit, pozor, zvednout!

Vylepšený systém je sestrojen s hlavním důrazem na snadné používání - počínaje procesem kalibrace při nulovém zatížení, který provede pracovníka obsluhy celým prostředím Volvo Co Pilot. Po dokončení této kalibrace může pracovník obsluhy snadno a rychle začít vytvářet nové projekty výběrem názvu zákazníka, čísla objednávky, cílové hmotnosti a typu materiálu. Na výběr jsou dva pracovní režimy: Projektový režim (Project mode) pro kontrolu nákladu několika kamionů, a Cestovní režim (Trip mode), ideální pro samostatné kamiony, drtiče a další stojící vybavení.

Jelikož celá operace se mění v reálném čase, může pracovník obsluhy sledovat proces nakládky v reálném čase. Dynamický systém neustále a průběžně přeměřuje náklad v lopatě, čímž zajišťuje plynulý a nepřerušovaný průběh pracovního procesu. Pomocí barevných lišt se zobrazuje aktuální hmotnost nákladu lopaty, hmotnost již dodaného nákladu a hmotnost nákladu zbývajícího k dodání. Ikony poskytují přehled o tom, proč není náklad řádně zajištěn.

Load Assist společnosti Volvo Construction Equipment

Systém, optimalizovaný pro provoz lopaty - jak sklápěcí, tak výklopné, poskytuje možnost částečného vyložení nákladu. Řízení poslední dávky lžíce je snadné díky funkci sledování výklopu, která poskytuje reálný přehled o množství zbývajícího materiálu uvnitř lžíce prostřednictvím Volvo Co Pilot. Pracovník obsluhy má na výběr ze dvou režimů: jeden pro vykládání na hromadu a druhý pro vykládání na kamion.

Kromě snadnějšího průběhu celého procesu pomáhá systém On Board Weighing také se zajištěním bezpečnosti na pracovišti. Nastavením výstrahy může být pracovník obsluhy informován o překročení zadaných hmotnostních limitů. Po aktivaci reverzního chodu nakladače se dle kombinace volitelného vybavení automaticky aktivuje kamera zadního pohledu - a může tak doplnit informace o nákladu na společném displeji. Pro ještě vyšší ochranu jsou některé funkce deaktivovány, přesáhne-li rychlost 10 km/hod (6 mph).

Pracujte bez únavy a bez drátů

Díky kapacitě paměti 16 GB umožňuje Volvo Co Pilot ukládání téměř neomezeného množství příloh, pracovních pokynů, cílů, materiálů a informací o zákazníkovi. Load Assist společnosti Volvo Construction EquipmentData lze za účelem řízení nákladu ukládat také prostřednictvím cloud technologie, flash disku, nebo je lze vytisknout. Systém zasílá informace o stroji do telematického systému CareTrack® a poskytuje tak vzdálený přístup i k údajům stroje; jako jsou celková hmotnost přepraveného nákladu, počet tun (liber) přepravených na litr (galon) paliva a počet provozních cyklů. Pomocí nejnovějších podrobností týkajících se výkonu stroje mohou majitelé strojů a pracovníci obsluhy pomocí analýzy identifikovat oblasti s potenciálem pro zvýšení produktivity a snížení provozních nákladů.

Volvo Co Pilot je navržen s ohledem na snadnou dostupnost aktualizací softwaru, stahování doplňkových funkcí a nově vyvíjených aplikací. Je-li opatřen SIM kartou, může systém získávat aktualizace na dálku pomocí bezdrátové komunikace. Poznámka: Obrázky v této tiskové zprávě si můžete přímo stáhnout, pokud kliknete sem.