Construction Equipment Česká republika

Kompaktní rýpadlo od Volva s krátkým poloměrem otáčení exceluje v těsných prostorách

Upgradované rýpadlo s malým poloměrem otáčení Volvo ECR88D vybavené výkonným a úsporným motorem Volvo, optimálně dimenzovaným hydraulickým systémem a robustní konstrukcí nabízí nevšední produktivitu, stabilitu, snadné ovládání a bezpečnost při práci v prostorově omezených a stísněných podmínkách.

minirýpadlo volvo, ecr88d t4f

V malých uzavřených prostorách s nedostatkem místa je upgradované rýpadlo ECR88D s malým poloměrem otáčení od společnosti Volvo Construction Equipment ve svém živlu. Už tak velmi nízká spotřeba paliva se ještě zlepšila díky dvěma novým funkcím. První z nich je režim automatického vypínání motoru, u kterého lze nastavit aktivaci po dvou až 60 minutách nečinnosti. Vedle toho je k dispozici také úsporný režim „ECO Mode“, který optimalizuje potřeby hydraulického a motorového systému.

Navzdory kompaktním rozměrům se upgradovaný model ECR88D může pochlubit vysokým výkonem při hloubení, velkou vylamovací i odtrhovou silou a možnostmi zvedání, jimiž konkuruje i svým rozměrnějším protějškům. 

Pohyb po staveništi s tímto kompaktním strojem nebyl nikdy snazší, za což vděčí automatickému dvourychlostnímu pojezdu s optimalizovanou trakcí a také hydraulickými pojezdovými pedály pro lehké a přesné ovládání pásů. 

Supernástavby


Úzká konstrukce a umístění výložníku na střed propůjčují nástavbě upgradovaného modelu ECR88D takovou kompaktnost, že se její záď otáčí uvnitř půdorysu pásových patek. Rýpadlo se tedy dostane extrémně blízko k okolním objektům bez rizika střetu se zadní částí stroje při otáčení. Krátký přední i zadní poloměr je ale také mimořádně vhodný pro práci v jednom jízdním pruhu na dálnici s minimálním narušením provozu. (Tato vlastnost někdy bývá základním kvalifikačním předpokladem stavebních kontraktů.)

Upgradovaný model ECR88D se pro vyšší flexibilitu dodává s jednodílným výložníkem (nebo volitelně s dvoudílným) a několika konfiguracemi násady a radlice. K dispozici je také širší buldozerová radlice opatřená 600mm ocelovou patkou. Díky vyztuženému trojdílnému podvozku s rámem ve tvaru písmene X, vyrobeným z vysokopevnostní oceli, dokáže model ECR88D vytrvale a spolehlivě odolávat nemilosrdným nárokům různých pracovních prostředí. Série D nabízí široký výběr volitelných rychloupínačů a novou rozsáhlou řadu originálních nástavců značky Volvo. Rýpadla ECR se také vyznačují největší hloubkou hloubení ve své třídě. 
Rychlé polohování stroje usnadňuje přesný a lehce ovladatelný joystick, umožňující souběžné řízení otáčivého a posuvného pohybu. Ke zkrácení doby cyklů a lepšímu výkonu při hloubení přispívá také špičková hydraulika a průtok čerpadel. 

Efektivní výkonnost

Nový motor produkuje nižší emise spolu se špičkovým výkonem při úsporné spotřebě paliva. Z toho vyplývá vyšší produktivita a menší provozní náklady. Upgradovaný model ECR88D se dodává s čtyřválcovým motorem o výkonu 43 kW. V souladu s požadavky norem Tier 4f / Stage V je vybaven systémem dodatečného zpracování výfukových zplodin (EATS) pro nižší emise a bezproblémový provoz, výkonnost a produktivitu – a to i v průběhu regenerace. Interval čištění filtru DPF prodloužený až na 6 000 h pomůže zákazníkům zmenšit celkové náklady vlastnictví. Systém automatického volnoběhu snižuje otáčky motoru po stanovené době nečinnosti ovládacích prvků (tento interval může přednastavit obsluha v rozsahu od tří do 20 sekund), což vede k poklesu provozních nákladů a spotřeby.

Malé, ale prostorné

Rýpadla ECR řady D navzdory svým malým rozměrům nabízejí obsluze špičkové prostředí – a pohodlí při práci přirozeně vede k vyšší produktivitě. Kabina s certifikací ROPS přináší moderní styl s výhledem do všech stran, který zajišťují rozměrná okna z plochého skla. O komfort se stará nastavitelné sedadlo, perfektní izolace proti vibracím a hluku, ergonomické loketní opěrky, ideální umístění ovládacích prvků a velká podlahová plocha s větším prostorem pro nohy.Volitelný pedál pro posun výložníku umožňuje ovládat současně posun výložníku i nástavec. K volitelné výbavě patří také LED světla a dešťová clona, která chrání obsluhu před zmoknutím při otevřeném předním okně – práce tak může pokračovat za každého počasí.

Ještě delší provozuschopnost


Doba provozu bez odstávek je u upgradovaného kompaktního rýpadla ECR88D delší díky snadnému servisu a údržbě. Všechny kontrolní a čisticí body jsou snadno dostupné z úrovně terénu a seskupené pod uzamykatelnou kapotou s širokým úhlem otvírání. Také přístup k mazacím bodům výložníku a násady je jednoduchý a většina aplikací nevyžaduje mazání častěji než jednou za 10–50 hodin. A konečně je tu volitelný systém dálkové telematiky Volvo CareTrack, který kromě mnoha jiných užitečných funkcí provádí pravidelnou autodiagnostiku a při zjištění závady upozorní obsluhu – nebo správce vozového parku v jeho kanceláři –, monitoruje spotřebu paliva a termín příštího plánovaného servisu. 

Hlavní technické údaje:

Motor  D2.6H
Maximální výkon, celkový 43 kW
Prolamovací síla, ISO

57,2 kN (krátká násada)

56,8 kN (dlouhá násada) 
Odtrhová síla, ISO

39.8 kN (krátká násada)

34.4 kN (dlouhá násada)
Maximální dosah hloubení 6,97 m (krátká násada)
7,35 m (dlouhá násada)
Maximální hloubka hloubení 4,13 m (krátká násada)
4,53 m (dlouhá násada)
Provozní hmotnost 8,6–9,5 t

* Model ECR88D je v prodeji v Asii, Evropě a Severní Americe.