Construction Equipment Česká republika

Truboukladače Volvo E-series otvírají nový rozměr v oblastech bezpečnosti, produktivity a všestrannosti

Otočný truboukladač PL3005E od Volvo Construction Equipment, postavený na principu rypadla a vybavený vyspělými funkcemi, nabízí prvotřídní provozní vlastnosti.

Volvo’s E-series pipelayers lift productivity, safety and versatility to new heights

Vzhledem k tomu, že se nejspíš jedná o nejvýkonnější stroje v daném segmentu, nemělo by být překvapením, že otočné truboukladače firmy Volvo Construction Equipment jsou vybaveny řadou špičkových funkcí, jejichž cílem je zvýšit produktivitu a bezpečnost. Svou chytrou konstrukcí, rypadlem, moderním řízením zatížení a telematickýmy systémy nabízí tyto impozantní truboukladače bezkonkurenční výkon v celé řadě aplikací.

Díky úchvatnému výkyvu v úhlu 360° může strojník bezpečně otáčet celou konstrukcí a snadno zvedat a pokládat široké a těžké trubky kamkoli kolem stroje - to je obzvlášť přínosné při nakládce, vykládce a vkládání materiálu do strojů na ohýbání trubek. Díky sklápěcí nosnosti 55 tun (120 000 lb) umožňuje účinné a rychlé zajištění náročných úkonů, jako například kladení a kroucení.

Truboukladač s unikátní konstrukcí nabízí nekonečné možnosti umístění potrubí a zaručuje bezpečnou práci v nerovném terénu a na svazích až do 35°. Vynikající stabilita a plynulá hydraulika umožňují provádět současné a koordinované pohyby. Otočné truboukladače jsou proto skutečně skvělou volbou pro kladečské aplikace. Při práci ve svažitém terénu směřujte výložník proti svahu, aby se zlepšila stabilita a zvýšila bezpečnost.

Za neuvěřitelné 2,5 hodiny mohou být truboukladače E-series přestavěny na standardní bagr a nabízet tak výhody dvou strojů v jednom. Investice zákazníků tak bude zúročena dvojnásob. Hydraulika je dokonale přizpůsobena jak pro aplikace kladení potrubí, tak i pro kopání, což znamená, že v žádné konfiguraci nedochází ke ztrátě výkonu.

Velitelské stanoviště

Truboukladače Volvo E-Series jsou výsledkem desetiletí technických inovací a jsou vyrobeny tak, aby zaručovaly jak vysokou produktivitu, tak i bezpečnost. Prvky zajišťující bezpečnost naleznete již v kabině Volvo.

Díky nastavitelnému sedadlu si může strojník zajistit maximální komfort při práci. Prostorné, odhlučněné a klimatizované prostředí je dále vylepšeno ergonomickými ovládacími prvky. Hydraulický zdvih kabiny s certifikátem ROPS zajišťuje bezpečný výhled na staveniště a výkop. Součástí je také inteligentní systém řízení zatížení (LMS), který monitoruje zátěž a upozorňuje strojníka na dosažení limitu, což znamená nejen optimální bezpečnost, ale i účinnost.

Pracovní nasazení bez zbytečných prostojů

Truboukladače Volvo E-series otvírají nový rozměr v oblastech bezpečnosti, produktivity a všestrannosti

Robustní truboukladače jsou navrhovány nejen s ohledem na produktivitu, ale jsou také nabité množstvím funkcí snižujících riziko poškození, což zaručuje maximální dobu provozu. Na rozdíl od klasických truboukladačů dozerového typu s natáčecím výložníkem lze stroje Volvo E-Series snadno přepravovat po staveništi na přívěsu nebo podvalníku, a to bez nutnosti demontáže výložníku či protizávaží.

Pro snadnější údržbu jsou výměnné filtry odděleny od motoru a chladiče, což pomáhá jejich rychlejšímu čištění a vede ke zjednodušení pravidelných servisních prohlídek. Abyste mohli sledovat stav a výkon svého truboukladače, jsou tyto stroje vybaveny nejmodernějším telematickým systémem CareTrack značky Volvo. Tento systém monitoruje v reálném čase různá data a informace ze stroje, jako jsou například spotřeba paliva či motohodiny, a pomáhá tak zákazníkům optimalizovat spotřebu paliva, předejít neplánovaným prostojům a maximalizovat návratnost investice.

Stejně jako všechny stroje Volvo jsou i truboukladače E-Series osazeny originálními díly Volvo, jež byly důkladně otestovány a schváleny, a jsou garancí nejvyšší kvality stroje a velmi dlouhé výkonnosti. Díky celosvětové síti servisů mají všichni zákazníci společnosti Volvo v případě potřeby přístup k okamžité podpoře.

Základní technické údaje:

Motor Volvo D8J

Provozní hmotnost

kg
lb
35 030
77 300

Celkový výkon motoru

kW
hp (britské)
180
241
... při otáčkách motoru ot./min 1800 

Max. překlopné zatížení

t
lb
55
120 000

Jmenovitá nosnost

t
lb
31
68 000

Standardní délka výložníku

m
ft in
7,4
24'4"

Prodloužená délka výložníku

m
ft in
9,2
30'4”
Maximální sklon  ° 35