Construction Equipment Česká republika

Volvo spouští vlastní řadu pevných damprů

Společnost Volvo CE míří na trh pevných sklápěcích automobilů s kompletní řadou značky Volvo. Tato řada se opírá o odborné zkušenosti skotské továrny Motherwell a tvoří ji čtveřice strojů od 45tunového modelu R45D až po 100tunovou vlajkovou loď R100E.

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oznámila, že ve 2. čtvrtletí roku 2018 vstoupí na trh pevných damprů s vlastními značkovými sklápěči Volvo. Vývoj nové čtyřmodelové řady vychází především z dlouhodobých zkušeností s konstrukcí sklápěcích vozů ve společnosti Terex Trucks, pobočky koncernu Volvo CE, ve spojení s technologickým zázemím celé skupiny Volvo Group. Tato řada bude uvedena nejprve na trzích s menší mírou regulace a skládá se z 45tunového modelu R45D, 60tunového R60D, 72tunového R70D a 100tunové vlajkové lodi R100E. 

Model R100E z řady E je zcela nový 100tunový (95tunový) pevný dampr značky Volvo CE, v němž se snoubí bohatá znalost trhů a potřeb zákazníků s prověřenými komponentami, novými technologiemi a výrazným novým designem – to vše poskytuje finančně efektivní a produktivní řešení naplňující potřeby soudobých zákazníků z oblasti těžařského a důlního průmyslu. 

Důkladná technická revize

Vývoj pevných damprů Volvo R45D, R60D a R70D, vycházející z existujících a osvědčených nákladních vozů Terex Trucks řady TR, následoval po důkladné technické revizi zaručující, že stroje naplní standardy očekávané od produktů značky Volvo na cílových trzích a v jejich segmentech. Vylepšení se dočkal výhled z kabin a bezpečnostní systémy spolu s nasazením plné technické a značkové podpory společnosti Volvo.

V návaznosti na uvedení pevných damprů značky Volvo bude postupně utlumována výroba pevných sklápěcích nákladních automobilů Terex Trucks.

Volvo Rigid Haulers „Akvizice firmy Terex Trucks v roce 2014 představovala strategické rozhodnutí, které Volvu umožnilo nabídnout zákazníkům alternativu v oblasti pevných damprů,“ říká Thomas Bitter, hlavní viceprezident sekce marketingu a produktového portfolia (MaPP) společnosti Volvo CE. „Od té doby pracujeme na konstrukci zcela nového pevného dampru, který vychází z 84letého dědictví značky Terex Trucks a současně zapojuje špičkovou technologii a klíčové hodnoty kvality, bezpečnosti a péče o životní prostředí spojené se společností Volvo CE. Dnes přecházíme do nové fáze a výsledkem naší práce se stávají nové stroje Volvo, zvláště model R100E řady E. Věříme, že na zákazníky pracující v těžebním a důlním segmentu uděláme dojem.“

Zaostřeno na nové stroje

Zbrusu nová vlajková loď R100E byla zkonstruována s cílem naplnit požadavky zákazníků na pevný sklápěcí vůz nabízející vysoký výkon a produktivitu, nízké celkové náklady vlastnictví, snadný servis a pohodlnou obsluhu. Díky vysoké kapacitě a rychlosti sklápění, nové karoserii ve tvaru písmene V, efektivní hydraulice, inteligentním monitorovacím systémům a prostředí obsluhy vozy R100E pomohou zákazníkům přepravit více materiálu za kratší dobu.

„Pevné dampry Terex Trucks jsou proslulé spolehlivým výkonem v náročných podmínkách, zároveň se snadno udržují a vyznačují se nízkými náklady vlastnictví,“ uvádí Paul Douglas, který ve společnosti Volvo CE zastává funkci viceprezidenta divize pevných sklápěcích automobilů a produktů Terex Trucks. „Naše osvědčená konstrukce poskytla robustní základnu, na níž mohl vyrůst inovativní vstup společnosti Volvo CE do tohoto produktového segmentu. E-Series R100E je zcela nový stroj nabízející stabilitu, dlouhou životnost, vysokou ziskovost, odolnost a komfort. Jeho obsluha i údržba se navíc vyznačuje rychlostí a jednoduchostí.“ 

Volvo Rigid Haulers

Zářná budoucnost

Nové pevné dampry Volvo bude vyrábět továrna ve Skotsku pod novou značkou Volvo Motherwell a v prodeji budou výhradně prostřednictvím sítě prodejců Volvo.

Redakční poznámka: Toto oznámení se nijak nedotýká řady kloubových nákladních aut Terex Trucks společnosti Volvo CE. Konstrukce, výroba a vývoj kloubových damprů Terex Trucks v továrně Motherwell bude pokračovat, stejně jako jejich distribuce s využitím stávající sítě nezávislých prodejců Terex Trucks.