Construction Equipment Česká republika

Volvo EC750E HR: Nejproduktivnější demoliční rýpadlo ve svém odvětví

S dosahem až 36 m nad a 9,5 m pod úroveň terénu si nový model EC750E HR může nárokovat titul nejvšestrannějšího víceúčelového demoličního rýpadla ve svém odvětví.

Nové demoliční rýpadlo EC750E HR od Volvo Construction Equipment s mimořádně vysokým dosahem – maximální výška čepu činí 36 m – lze pomocí různého příslušenství a délek výložníku snadno překonfigurovat na víceúčelový bourací nástroj, který se na staveništi dokáže ujmout nejrůznějších prací, a to i v podzemí a pod vodou.

Model EC750E HR, odvozený z univerzálního rýpadla Volvo EC750E, prošel ve společnosti Volvo rozsáhlými úpravami zaměřenými na demoliční práce s vysokým dosahem. 

Coby nejtěžší rýpadlo v sortimentu společnosti Volvo patří EC750E HR také k největším demoličním rýpadlům s vysokým dosahem v odvětví, uzpůsobeným pro práci na evropských a severoamerických trzích s jejich normami Stage IV/Tier 4 Final.

Ten pravý stroj pro všechny aplikace

Za základ své flexibility může EC750E HR poděkovat především nabídce dvou sad demoličních výložníků s vysokým dosahem a jedné sady rýpacího výložníku s prodlužovacím nástavcem. V nejdelší konfiguraci vysokého dosahu činí maximální výška čepu 36 m, přičemž stroj (v této výšce) unese robustní nástroj o hmotnosti 3,6 tuny. Druhá konfigurace vysokého dosahu nabízí maximální výšku čepu 26 m s použitím většího nástroje o nejvyšší hmotnosti 5 tun. A konečně sada rýpacího výložníku s 4,4metrovým nástavcem umožňuje dosáhnout výšky čepu 18 m*. U těchto komponent pak lze dále volit různé konfigurace – dva rovné segmenty (pro vysoký dosah), kombinaci rovného a zalomeného segmentu (pro stabilnější těžiště a prodloužení bezpečné pracovní vzdálenosti směrem dopředu) nebo zalomení obou segmentů (pro podzemní práce). 

Hydraulické modulární spoje

Středobodem konfigurační flexibility modelu EC750E HR je patentovaný princip hydraulických modulárních spojů vyvinutý společností Volvo. Hydraulický modulární spoj při přechodu mezi konfiguracemi pro vysoký dosah a pro výkopové práce využívá aretační hydraulický mechanismus s dvojicí čepů. 

EC750EHR-demolition-undercarriage

Vedle základního výložníku je nyní hydraulickým modulárním spojem vybaven i prodlužovací výložník. Rozhraní prodlužovacího výložníku je shodné s rýpacím výložníkem, takže lze konfigurační úhel obou výložníků rychle a bezpečně měnit z „rovného“ na „zalomený“ a zpět. 

Podvozek specializovaný na demolice

Vzhledem k určujícímu vlivu stability na bezpečnost i výkonnost při bouracích pracích s vysokým dosahem jsme model EC750E vybavili zcela novým podvozkem, vyvinutým speciálně pro demoliční segment, a proto těžším a širším, než jakým disponuje dokonce i větší rýpadlo Volvo EC950E. Oproti výchozímu modelu EC750E má EC750E HR podvozek o 0,5 m delší a o 1 m širší – s úctyhodným rozchodem 4,3 m.

EC750EHR-demolition-undercarriage

S přidaným 4tunovým protizávažím, které přispívá k zvýšení celkové hmotnosti stroje na 100 tun, získává EC750E HR posílenou stabilitu, danou jeho větší hmotností a šířkou a tvořící solidní základ pro špičkovou výkonnost modelu EC750E HR v rámci celé třídy. 

Zkonstruováno s ohledem na přepravu

Zatažitelný podvozek stroje EC750E HR je vybaven snadno demontovatelnými rámy pásů a umožňuje svépomocnou demontáž a opětovnou montáž – stěhování mezi staveništi je tak relativně bezproblémové. Na většině trhů stačí ke splnění podmínek pro přepravu odpojit sadu výložníku s vysokým dosahem, spustit protizávaží a zatáhnout podvozek; všechny tyto úkony se provádějí hydraulicky. Snadná demontáž se netýká jen rámů pásů; díky posílenému systému hydraulického odpojování lze jedním pohybem odepnout i celé protizávaží včetně přídavných závaží.

Viditelně pod kontrolou

Kabina Volvo Care nabízí dokonalé prostředí pro demoliční práce s vysokým dosahem. Velkoplošné laminátové prosklení poskytuje dobrý výhled na pracovní zónu a zároveň do kabiny propouští dostatek denního světla. Pohodlnou a prostornou kabinu s ovládáním, které dobře padne do ruky, lze navíc hydraulicky naklonit až o 30 stupňů a ulevit tak obsluze od napětí a únavy krční páteře při práci ve vysoko položených místech. Do standardní výbavy patří také systém snižující prašnost a kamera na demoličním ramenu, jejíž ostrý obraz se přenáší na vysoce kvalitní displej v kabině. 

Indikátor celkového zatížení

EC750E HR se standardně dodává s indikátorem celkového zatížení pracujícím v reálném čase. Účinný systém řízení zátěže, úhlové snímače na výložníku a snímače tlaku na hlavním válci umožňují neustále propočítávat okamžité zatížení. Získané informace jsou graficky znázorněny na přehledném displeji v kabině a při přiblížení k hranicím stability nebo při jejich překročení dostává obsluha vizuální i zvukovou výstrahu. 

Posílená ochrana

Obsluha i stroj samotný jsou u modelu EC750E HR mimořádně dobře chráněny. Kabina Volvo Care s nadstandardním výhledem je opatřena krytem proti padajícím předmětům (FOG), uchyceným přímo na rámu, a ochranou před bočním nárazem (SIPS). Samotný stroj chrání vysoce odolné kryty podběhu a dna a také ochranný kryt otočného prstence. Další ochranné prvky se nacházejí na válcích výložníku a drtiče. 

Integrované řešení pro demolice

Model EC750E HR těží z dlouholetých zkušeností společnosti Volvo s poskytováním služeb zákazníkům v oblasti demoličních prací s vysokým dosahem po celém světě. Vyvíjeli ho na zakázku ostřílení technici společnosti Volvo s využitím vyzkoušených firemních metod zajištění kvality, a EC750E HR tak představuje kompletní řešení se značkou Volvo zahrnující konstrukci, výrobu i poprodejní podporu se zárukou od Volva kryjící všechny komponenty. Celý stroj je navržen podle precizních specifikací společnosti Volvo a sestavován v jejích továrnách jako efektivní integrované řešení pro demoliční práce.

Stejně jako u všech výrobků Volvo stojí za rýpadly s velkým dosahem síť ochotných a informovaných prodejců. Vysoce kvalifikovaní technici společnosti Volvo s dodávkami originálních náhradních dílů nabízejí celou řadu řešení zaměřených na udržení strojů zákazníka v trvale produktivním provozu. 

Sortiment demoličních strojů Volvo s vysokým dosahem

 

 

 


EC380E HR 

EC480E HR
EC750E HR

Hmotnost stroje

(bez nástroje)

51 tun

(112,000 lbs)

63,5 tuny

(140,200 lbs)

100 tun

(221,000 lbs)

Max. výška čepu

23 m

(75ft8in.)

28 m

(91ft)

36 m / 26 m

(118ft/85ft)

Max. hmotnost nástroje

3 tuny

(6,620 lbs)

3 tuny

(6,620 lbs)

3,6 tuny / 5 tun

(8,000 lbs/11,000 lbs)

*Upozornění: Všechny parametry se mohou bez předchozího oznámení změnit.
**Hmotnost stroje se může na jednotlivých trzích lišit v závislosti na konfiguraci volitelného vybavení.