Construction Equipment Česká republika

Volvo představuje na veletrhu Intermat Paris 2018 silné portfolio svých výrobků, které pomáhají zákazníkům k úspěchu

Globální ekonomiku pohánějí obrovské technické, sociální a klimatické síly. Skupina Volvo Group přichází na veletrh Intermat s balíkem strojů a služeb, které přinášejí jejím zákazníkům úspěch, a demonstruje tak svou touhu vtisknutou do motta Stavíme pro budoucnost, tedy „Building Tomorrow“.

V neustále se měnící společnosti má společnost Volvo takové stroje, služby a distribuční síť, které dokáží poskytnout zákazníkům dokonalou podporu bez ohledu na to, jak velký je jejich projekt. A to je základním poselstvím stánku Volvo na veletrhu Intermat v Paříži ve Francii. Building Tomorrow, Stavíme pro budoucnost.

Na 4 800 m2 vnitřních i venkovních výstavních prostor představuje společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) řadu nových a modernizovaných strojů, jako jsou rýpadla, kolové nakladače, finišery a zhutňovače, nyní v kombinaci s nejmodernější dotykovou obrazovkou Volvo Co-Pilot, která ovládá všechny platformy Volvo Assist.

A při současném využití služeb Volvo jsou tyto stroje připraveny dovést naše zákazníky k dalšímu úspěchu. Ve spojení se svými sesterskými společnostmi Volvo Trucks, Volvo Penta, Volvo Buses a Volvo Financial Services umožňuje jedinečnost skupiny Volvo Group stát se partnery největších světových stavebních projektů, jako je například právě probíhající infrastrukturní projekt Grand Paris v ceně 100 miliard eur.

Navrženo pro městské prostředí

V reakci na neustále se rozvíjející urbanizaci představuje společnost Volvo na veletrhu Intermat v Paříži tři nové stroje s krátkým přesahem – pásový stroj ECR355ENL, kolový EWR170E a kompaktní ECR18E. Tato rýpadla jsou ideální pro pracoviště s omezeným prostorem, přičemž ale zároveň dokážou nabídnout obvyklou nízkou hlučnost, spotřebu paliva i emise.

A stroj ECR18E není jediná kompaktní hvězda na veletrhu Intermat. Dalším výrazným bodem veletrhu je ocenění Intermat Innovation Award, které získal náš stroj EX2. 100% elektrifikovaný prototyp kompaktního rýpadla EX2 produkuje nulové emise a oproti svým konvenčním protějškům má desetkrát vyšší účinnost, desetkrát nižší hlučnost a nižší celkové náklady vlastnictví. Podle dostupných informací jde o první prototyp plně elektrického kompaktního rýpadla na světě.

volvo-demonstrates-strong-portfolio-for-customer-success-at-intermat-paris-2018-02-1920
Narůstající urbanizace s sebou nese také větší poptávku po specializovaných demoličních a recyklačních zařízeních, což je důvod, proč společnost Volvo věnuje na veletrhu Intermat tomuto segmentu část své venkovní výstavní plochy. V této demoliční a recyklační zóně se představuje mimo jiné model EC380E, který je nyní k dispozici s volitelným výsuvným výložníkem s vysokým dosahem, a zcela nový manipulátor EW240E MH. Právě v těchto oblastech je odbornost společnosti Volvo v oblasti bezpečnosti obzvlášť výhodná.

Širší zhutňovaná stopa

Společnost Volvo navíc rozšiřuje svou nabídku v segmentu silnic. V rámci veletrhu Intermat představí společnost Volvo CE nový finišer P6820D, doplněný o nový elektronický systém řízení EPM3 a systém Pave Assist a dále zhutňovač asfaltu DD105, který je nyní k dispozici s oscilačními bubny. Díky této nejnovější verzi je řada zhutňovačů půdy a asfaltu Volvo nyní komplexnější než kdy předtím.

Mezi další významné stroje, které budou na veletrhu Intermat představeny, patří kolový nakladač L260H pro Evropu a modernizovaný kolový nakladač L180H se zbrusu novým hnacím ústrojím.

Doplnění řady Volvo Co-Pilot

Veletrh Intermat také spatří celoevropský debut systémů Haul Assist a Dig Assist, aplikací Volvo Co-Pilot, které jsou navrženy s cílem zvýšit produktivitu, efektivitu a bezpečnost tím, že zobrazují na displeji v kabině kloubových nákladních aut a rýpadel data v reálném čase. Nová funkce Haul Assist obsahuje i informace z volitelného systému Volvo On-board Weighing, jež pomáhá dalším operátorům a zaměstnancům na místě sledovat stav zatížení kloubových nákladních aut vybavených systémem „semaforu“.

Tato nejnovější asistenční funkce tak doplňuje řadu Volvo Co-Pilot sestávající z asistenčních systémů Haul Assist, Load Assist, Dig Assist, Pave Assist a Compact Assist. Systém Volvo Co-Pilot na všech strojích vystavovaných na veletrhu Intermat posílá zákazníkům jasnou zprávu o připravenosti výrobce dodat stroje s funkcemi „Co-Pilot“ již v nadcházejících měsících.

Asistenční funkce nyní k dispozici ve 3D

Zákazníci si mohou objednat asistenční funkce ve 2D, designu „infield“ (software vyvinutý společností Volvo, který je něco mezi 2D a 3D) a nyní nově i 3D ve spolupráci se společností Topcon. Závisí na požadované míře přesnosti. V budoucnu si budou zákazníci moci vybrat 3D software také ve spolupráci se společnostmi Trimble a Leica.

Systém Volvo Co-Pilot je montován ve výrobním závodě, avšak lze ho také do stávajících strojů Volvo osadit dodatečně. Vzhledem k tomu, že je tento hardware vyroben společností Volvo a osazován techniky Volvo, je jeho montáž je zabezpečena a také se na něj vztahuje záruka společnosti Volvo.

Široká dostupnost tiltrotátorů montovaných ve výrobě

Společnost Volvo CE předvádí též tiltrotátory Steelwrist montované ve výrobním závodě, které jsou určeny pro 15 evropských modelů rýpadel. K dispozici jsou i další značky tiltrotátorů podle přání zákazníka. Ty ovšem nejsou montovány ve výrobním závodě.

Nové služby pro delší dobu provozuschopnosti

V rámci služeb Volvo Services představuje společnost Volvo CE na veletrhu Intermat také svůj nový systém Proactive Monitoring a služby Health Services. S Proactive Monitoring mohou dealeři aktivně monitorovat na strojích svých zákazníků alarmy a kódy závad a současně tak na dálku diagnostikovat jakékoli potíže. Preventivní údržbou mohou dealeři navíc pomoci minimalizovat prostoje a náklady na opravu. Služba Health Reports poskytuje diagnostiku stavu stroje, pomáhá plánovat údržbu nebo upozorňovat na problémy způsobené nesprávným provozem či používáním. Mezitím zavádí společnost Volvo CE na evropských trzích novou dvouletou záruku na díly.

Síla skupiny

Skupina sdružuje společnosti Volvo Trucks, Volvo Penta a Volvo Financial Services, které se taktéž představí na veletrhu Intermat, a doplní tak celkovou nabídku Volvo Group. Nákladní automobily Volvo Trucks pracují na stavbách silnic ruku v ruce se stavebními stroji Volvo a průmyslové motory Volvo Penta usnadňují servis dalších pracovních strojů. Megaprojekty, jako je Grand Paris, jsou pak důkazem tohoto partnerství v akci a jsou příkladem trvalého závazku společnosti Volvo k francouzskému trhu.

Obrázek 1: Vnitřní stánek společnosti Volvo na veletrhu Intermat Paris 2018
Obrázek 2: Venkovní výstavní plocha společnosti Volvo na veletrhu Intermat Paris 2018