Construction Equipment Česká republika

Volvo CE uvádí novou generaci kompaktních rýpadel

Nová kompaktní rýpadla řady E od společnosti Volvo Construction Equipment jsou konstruována tak, aby si poradila s náročnými úkoly v stísněných rozích – při nízkých každodenních provozních nákladech.

Kompaktní rýpadla série E od společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) nabízejí pohyblivost a operační flexibilitu, díky nimž dokážou pracovat i v nejstísněnějších prostorách. Malé, ale robustní modely EC15E, EC18E a EC20E nahrazují předchozí řadu rýpadel série D, zatímco ECR18E s krátkým poloměrem otáčení představuje nový přírůstek do kompaktní řady Volvo CE.

Modely série E vycházejí ze společné platformy, vyvinuté se zaměřením na odolnost. 10 mm za exkluzivním litinovým protizávažím Volvo s vysokým profilem jsou po celém obvodu bezpečně zapuštěné ocelové desky, které poskytují zvýšenou ochranu a stabilitu při hloubení. Při výšce stroje mírně přesahující 2 m a s variabilním podvozkem, který se dokáže zúžit na méně než 1 m, si tyto nové modely dokážou najít cestu i do nejstísněnějších pracovních prostor. Jakmile je stroj na místě, lze podvozek roztáhnout až na 1,35 m a zvýšit tak stabilitu. Konstrukce je koncipována tak, aby se pravý roh rámu, sloup ramene ani válec při pohybu nevychylovaly mimo půdorys pásů, čímž se maximalizuje výhled a snižuje se riziko poškození stroje při práci v blízkosti překážek.

Kompaktní rýpadlo Volvo

Snadné a bezpečné ovládání


I když se tato rýpadla dokážou dostat do velmi těsných míst, obsluha v jejich kabinách najde prostorné a přehledné prostředí. Díky možnosti ovládání dotyky prstů, jednoduchému rozložení ovládacích prvků a velkým pedálům se každý z nových modelů snadno ovládá a nabízí plynulé kombinované pohyby.

Kompaktní rýpadlo VolvoTak jako ostatním strojům Volvo, i kompaktním rýpadlům série E leží na srdci bezpečnost. Velký vstupní otvor a vhodně umístěný schůdek a zábradlí pomáhají s nástupem a výstupem a jakmile obsluha zaujme svou pozici, má bezpečí zajištěné díky dobrému výhledu i kabině s ochranným krytem ROPS/TOPS/OPG1 ve standardní výbavě. K dalším bezpečnostním prvkům patří uzamykatelné ovládání, které brání pohybu, pokud obsluha nesedí pevně v sedačce, a také jasně oranžový bezpečnostní pás a zelený blikající maják, díky nimž může stavbyvedoucí kdykoli snadno zkontrolovat, jestli má obsluha bezpečnostní pás zapnutý. 

Kompaktní rýpadla se oproti větším víceúčelovým strojům daleko častěji přesouvají; společnost Volvo ovšem zkonstruovala sérii E tak, aby byla její přeprava rychlá, jednoduchá a bezpečná. Tyto malé zázraky techniky jsou vybaveny automatickým zámkem otáčení a čtyřmi snadno dostupnými úvazníky na horním rámu. Díky jejich nízké hmotnosti a systému přepravy lopat Volvo lze tyto stroje také bezpečně přepravovat spolu až se třemi lopatami a hydraulickým rozrušovačem na kompaktním nákladním voze nebo tahači.

Lehká těžká váha


Kompaktní rýpadlo EC15E navazuje na úspěch svého předchůdce, osvědčeného a populárního stroje, oblíbeného zejména v sektoru půjčoven. Je nejen lehké, ale také nejmenší z celé rodiny strojů Volvo, takže se dokáže vměstnat i do těch nejstísněnějších prostorů. V práci je EC15E ve svém živlu a stejně jako jeho starší sourozenci nabízí snadné používání a odolnost, bez které by nemohlo v každodenní dřině obstát. Snadná údržba a opravy minimalizují dobu odstávek a pomáhají zajistit celkově nízké náklady vlastnictví.

Malé stroje, VELKÝ výkon


Modely EC18E a EC20E povyšují výkon na novou úroveň díky 13procentnímu nárůstu tažné síly a 2.130, resp. 3.120 kg kombinované rypné síly. Jejich zdvihová nosnost vzrostla oproti sérii D, kterou nahrazují, v průměru o 22 procent vpředu a v případě EC20E ještě o dalších 7 procent po straně. O 11 procent delší podvozek modelu EC18E přispívá k ještě lepší celkové nosnosti a stabilitě ve srovnání s předchozí generací; dosah hloubení se zvětšil o 140 mm. Flexibilitu strojů dále posiluje možnost nezávislého nastavení pomocného hydraulického průtoku pro jednotlivé směry, zaručující optimální rychlost a ovladatelnost, a jako volitelná výbava je k dispozici druhá pomocná přípojka.

Krátký poloměr otáčení, velký potenciál


ECR18E je zcela nový model využívající konstrukci s krátkým přesahem. Vejde se i do těch nejtěsnějších prostor a ultrakrátký zadní přesah mu poskytuje nejmenší poloměr otáčení z celé rodiny strojů Volvo. Jednotka vykazuje vysokou stabilitu v celém 360o rozsahu otáčení nástavby a variabilní podvozek se dokáže stáhnout na pouhých 995 mm nebo roztáhnout na 1.352 mm. Nový model ECR18E, ideální pro práci na přelidněných staveništích, doplňuje nabídku kompaktních rýpadel Volvo, kterou v tuto chvíli tvoří sedm modelů s krátkým poloměrem otáčení od 1,7 do 9,5 tuny.

Kompaktní rýpadlo Volvo ECR18E

Kompletní balík vylepšení pro maximální ziskovost


Minirýpadlo Volvo Údržba strojů série E je hračkou díky jedinečnému výklopnému závěsu palivové nádrže vyvinutému společností Volvo, který nabízí neuvěřitelně snadno přístup do motorového prostoru, a na první pohled viditelným místům každodenní kontroly. K nejjednoduššímu servisu mezi srovnatelnými stroji přispívá i 50hodinový interval mazání. Motor lze rovněž osadit funkcemi automatického volnoběhu a automatického vypínání, které pomáhají snižovat hladinu rušivého hluku, servisní náklady i spotřebu paliva – a v důsledku tak zaručují i vyšší zůstatkovou hodnotu při odprodeji. Stejně jako jiné modely Volvo lze i stroje série E vybavit nejrůznějším příslušenstvím – rychloupínači, lopatami, rozrušovači a originálními díly Volvo.

Další informace a seznam dodavatelů Volva najdete na volvoce.com.

 

Hlavní technické údaje:

     EC15E  ECR18E  EC18E  EC20E
Provozní hmotnost kg  1 640  1 700  1 810  1 965
 Výkon motoru (celkový) kW 12 12 12 12
Objem lžíce l 36 36 36 63
 Výška stroje mm  2 335  2 300  2 335  2 335
 Šířka stroje mm  995  995–1 352  995–1 352  995–1 352
 Prolamovací síla, ISO daN  1 290 1 290  1 290   1 827
 Odtrhová síla, ISO daN  795  795  795  1 229
Maximální hloubka hloubení mm  2 434 2 434  2 434   2 579
 Max. výsypná výška mm  2 588  2 588  2 588  2 796

*Některé výrobky jsou k dispozici jen na vybraných trzích. V souladu s naším programem průběžného zlepšování si vyhrazujeme právo změnit specifikace a provedení bez předchozího upozornění. Obrázky nezobrazují vždy standardní verzi stroje.