Construction Equipment Česká republika

Volvo ECR355E: výkonu vždy na rozdávání

Toto nové rypadlo řady E výrobce Volvo Construction Equipment nabízí další vylepšení hodnot úspory paliva až o 10 %, významné zvýšení zahlubovací a zvedací síly, dále vylepšenou ovladatelnost a téměř nepřetržitou dobu provozu bez prostojů, což vše je příslibem maximálního výkonu a produktivity práce.

Výrobce Volvo Construction Equipment představuje nové rypadlo ECR355E s krátkým poloměrem otáčení. Stroj je nejnovějším přírůstkem osvědčené řady E, z níž také svou konstrukcí vychází. Nabízí výkon a přesnost – vlastnosti, které z tohoto 35tunového „drobečka“ činí ideálního partnera při pokládce potrubí, instalaci krabicových pažení výkopů a dalších pracích na inženýrských sítích.

Srdcem tohoto výkonného pomocníka je robustní certifikovaný motor Volvo Stage IV / Tier 4 Final. Tento motor Volvo D8 nabízí vysoký točivý moment při nízkých otáčkách a poskytuje výkon 180 kW (241 k). Úspora paliva byla vylepšena o dalších 10 %, takže zákazníci získají ještě více muziky za méně nákladů. V dokonalém souladu s motorem Volvo pracuje progresivní elektrohydraulický systém, který také napomáhá ke snížení spotřeby i emisí, a přitom je garantem rychlého a hladkého průběhu práce. Ke zkrácení pracovního cyklu přispívá také plovoucí funkce výložníku, díky níž se úsporněji využívá výkon čerpadla při spouštění výložníku.

Rypadlo ECR355E je vybaveno integrovaným systémem pracovních režimů Volvo, díky němuž lze vždy dosáhnout optimálního výkonu při minimalizaci provozních nákladů. Operátor může podle konkrétního pracovního zadání zvolit některý z režimů I (Idle – volnoběh), F (Fine – jemná práce), G (General – obecné použití), H (Heavy – velké zatížení) a P (Power max – maximální výkon). Nově přidaný režim ECO využívá nejmodernější technologii řízení elektronického čerpadla, která ve většině provozních situací přináší další úsporu paliva bez jakékoli ztráty výkonu.

Krátký poloměr otáčení, velký potenciál

Rypadlo Volvo ECR355E zvládne více práce nejen s menší spotřebou paliva, ale také s menším úsilím. Příkladem je elektrohydraulický systém, který nabízí jednak výrazné zvýšení nosnosti při zvedání, a navíc i větší zahlubovací sílu. Stroj ECR355E zvládá vyhloubit, přenést a naložit více materiálu, a díky tomu umožňuje vyšší produktivitu práce v širším spektru aplikací a pracovních podmínek.

Stroj ECR355E lze snadno adaptovat na různé použití – od výstavby silnic až po budování těžké infrastruktury. Klíčem je propracovaná konstrukce a dlouhý seznam funkcí ve standardní i doplňkové výbavě, jako je například dozerová radlice Volvo, rychlospojka, pomocný hydraulický systém nebo volitelně namontovatelný dvoudílný výložník. Rychlou adaptabilitu na různé práce vhodně doplňuje také snadná přemístitelnost stroje Volvo ECR355E – díky jeho kompaktním rozměrům je převoz z jednoho pracoviště na druhé hračkou. Značnou mobilitu stroje lze ještě vylepšit výběrem volitelné varianty s úzkým a dlouhým podvozkem. Stroj ECR355E využívá také technologii zvýšeného hydraulického průtoku, díky níž umožňuje přesnější ovládání při rovnání terénu a kombinovaných pracovních úkonech. Synchronizovaný výložník a rameno umožňují snadný pohyb, když je prováděno současně přemisťování a zvedání, a navíc přispívají i k vyšší kvalitě zarovnané plochy.

S cílem dosahování a udržování vysoké produktivity na pracovišti nabízí Volvo tzv. služby pro produktivitu. K řadě faktorů, které lze v rámci služeb pro produktivitu optimalizovat, a tím zvýšit produktivitu, patří například chování operátora, příprava pracoviště nebo konfigurace stroje. Zákazníci si mohou vybrat z různého příslušenství a doplňkových služeb, asistenčních řešení a balíčků školení, a díky tomu mohou zvýšit výkonnost své flotily strojů Volvo. Příjemným výsledkem pak může být vyšší zisk.

Vykonejte více práce – při zachování komfortu

Potřebujete-li na stísněných pracovištích manévrovat v malých prostorách, je pro vás rypadlo řady E ideálním společníkem. Co do ovladatelnosti a komfortu pro operátora představují tyto stroje díky spoustě nových funkcí velmi vysoko nasazenou laťku. Obsluha uvnitř odhlučněné kabiny Volvo má nyní na svém joysticku k dispozici vyladěné režimy odezvy, díky nimž stroj poslouchá na slovo s přesností švýcarského chronometru. Hydraulický systém je dokonale sladěný s motorem Volvo D8, což dále přispívá k vysokému výkonu a maximální ovladatelnosti rypadla. Ovladatelnost a snadná obsluha jsou ještě vylepšeny za pomoci rozhraní HMI (Human Machine Interface) – elektronického systému, který operátorovi zpřístupňuje funkce jemného dolaďování pohybu a dalších parametrů pomocí monitoru a klávesnice. Díky tomu, že do klávesnice byly začleněny ergonomické ovládací prvky a zjednodušené přepínače, rozhraní HMI představuje optimální propojení operátora a technologie – výsledkem je nanejvýš synergické a kohezní pracovní prostředí.

Kabina Volvo s certifikací ROPS představuje naprostou špičku na trhu. Operátor má z kabiny dokonalý výhled na všechny strany – díky velkoryse pojatému prosklení a naopak velmi úzkým sloupkům. Volitelná funkce Volvo Smart View je kombinací čtyř vnějších kamer, které umožňují na monitoru zobrazit pohled na stroj z ptačí perspektivy. Systém umožňuje operátorovi sledovat celé okolní prostranství – což je výhodou zejména při práci ve stísněných prostorách.

Ergonomicky navržená kabina je také vybavena rozměrným čelním oknem, které je garantem vynikající viditelnosti a úrovně bezpečnosti. Rozměrnou horní část čelního okna lze snadno vytáhnout nahoru mimo výhled. Spodní část lze pro větší pohodlí obsluhy v parných dnech vyjmout a uložit uvnitř kabiny. Úroveň pohodlí a komfortu lze ještě zvýšit díky progresivnímu systému klimatizace, který lze snadno nastavit na 8palcovém LCD monitoru. Systém odmrazování a cirkulace vzduchu patří k nejlepším na trhu. Urychluje vytápění a chlazení kabiny a přispívá tak ke komfortnějšímu pracovnímu prostředí. K dalším prvkům standardní výbavy patří například nastavitelné sedadlo, velkorysý prostor pro nohy nebo také tlumiče vibrací – to vše přispívá k tomu, že operátor si udrží svěžest a maximální pozornost a soustředění po dlouhou dobu.

Prověřeno do každého šroubku

Kromě vysoké produktivity a dobré ovladatelnosti je důležitou vlastností vysokozátěžových strojů také to, že jsou vždy připravené k práci. Rypadlo ECR355E je vybaveno podvozkem s rámem ve tvaru X, na němž jsou namontována kovaná ocelová horní kola pojezdu a odolný výložník s ramenem, které zaručují nepřetržitou připravenost k nasazení a dlouhou životnost. Volný přístup k nejdůležitějším servisním místům (včetně tlakových ventilů čerpadel, filtrů a sady chlazení) zajišťují široká dvířka, dobře přístupná z úrovně terénu. Díky logicky seskupeným mazacím bodům a promyšlenému umístění plošin s protiskluzovou úpravou a různých zábradlí jsou servisní práce radostí a jdou dobře od ruky.

Pro demoliční práce a jiné náročné aplikace lze stroje Volvo vybavit sadami pro zesílení či systémy krytů z nabídky Volvo, které stroj dokonale ochrání. Zákazníci mají na výběr řadu různých ochranných prvků, například kryty válce lopaty nebo výložníku, boční dvířka s vysokou odolností, zesílené spodní kryty, ochrana prstence otoče nebo sady pro ochranu proti padajícím objektům (FOG).

Kromě služeb pro produktivitu nabízí Volvo také služby pro maximalizaci provozuschopnosti, které jsou navrženy tak, aby snižovaly náklady na servis a eliminovaly neplánované odstávky stroje. Prodejci Volvo využívají k dálkovému sledování strojů svých zákazníků inovativní technologie. Případné problémy lze diagnostikovat včas a lze podniknout nápravná opatření tak, aby bylo dosaženo udržitelné řešení.

Víc než pouhý stroj

Sortiment Volvo obsahuje bohatou nabídku doplňků a zákaznického příslušenství pro podporu nového stroje ECR355E, díky nimž lze maximalizovat produktivitu a dobu pracovních cyklů. Při použití rychlospojek a připojovacích systémů Volvo mohou operátoři snadno přecházet mezi různými typy nástavců: lamače, drtiče, lopaty pro všeobecné použití, vysokozátěžové lopaty, hydraulické palce nebo otočný polohovač Steelwrist®.

Volvo nabízí řadu rychlospojek: například rychlospojku Volvo typu S, univerzální rychlospojku nebo rychlospojku SteelWrist®. Továrně montované otočné polohovače jsou doplněny montáží speciálních joysticků a barevného displeje – vše je dokonale začleněno do systému stroje. Funkce otočných polohovačů jsou dokonale sladěny se zahlubovacími lopatami řady Aggressive Cut značky Volvo. Aby byl zajištěn správný průtok a tlak pro hydraulické příslušenství, jako jsou různé žací nástavce, lamače a drtiče, střihací nástavce nebo otočné polohovače, může být stroj ve výrobním závodě vybaven přídavnými hydraulickými vedeními, jako je například vedení pro lámací nebo střihací zařízení nebo vedení pro polohovač.

Řídicí systém pro příslušenství je chráněn heslem. Umožňuje uložit až 20 různých přídavných zařízení. V uživatelsky příjemném systému může operátor z pohodlí kabiny na monitoru přednastavit správný hydraulický průtok a tlak. Tím navíc dosáhne optimálního výkonu přídavných zařízení.

Společnost Volvo proaktivně reaguje na vámi požadovanou rychlejší a ucelenou podporu potřeb v oblasti servisu a údržby prostřednictvím místních servisů a dílen, což přispívá ke kratším prostojům a odbornější péči. Originální díly nabízené v síti Genuine Volvo Parts jsou velmi důkladně testovány a zkoušeny, a díky tomu zaručují dlouhou životnost stroje a omezení prostojů na minimum. Prodejci Volvo pomáhají zákazníkům využívat každý stroj na maximum. Nabízejí volný přístup k řadě služeb, které slouží k maximální ochraně zisku zákazníka.

Technické údaje ECR355E

Podle konfigurace stroje: ECR355EL, 2dílný výložník 6,2 m, rameno 2,55 m, čelist 700 mm.

Hlavní technické údaje:

Motor  D8J  
Provozní hmotnost kg 34 100 - 38 000
lb  75 200 - 83 800 
Celkový výkon kW 180
hp (brit.) 241 
... při otáčkách motoru ot./min 1 800 
Objem lopaty m3 0,92 - 2,06
y3 1,24 - 2,69 
Nosnost spolu s podvozkem* kg  12 680 
lb  27 490 
... při dosahu/výšce  6,0 / 1,5 
ft  20 / 5
Maximální dosah hloubení mm  10 741 
ft in  35' 3" 
Maximální hloubka hloubení mm  6 818 
ft in  22' 4" 
Vylamovací síla, SAE J1179 (standardní) kN  165 
lbf  37 090 
Vylamovací síla, SAE J1179 (s posílením)
kN  179 
lbf  40 240 
Odtrhovací síla, SAE J1179 (normální) kN  133
lbf  29 900
Odtrhovací síla, SAE J1179 (s posílením)
kN  144 
lbf  32 370 
Celková šířka mm  3 340 
ft in  10' 11" 
Poloměr otáčení ve vysoké poloze mm  1 900
ft in  6' 3"