Volvo nabízí montáž tiltrotátoru na kompaktní rýpadla přímo u výrobce - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
2.5.2014 

Volvo nabízí montáž tiltrotátoru na kompaktní rýpadla přímo u výrobceVolvo to offer factory fit tiltrotator on compact excavators

Společnost Volvo Construction Equipment nabízí v Evropě od května 2014 na přání montáž tiltrotátoru – rotační naklápěcí hlavy na 5tunová a 8tunová kompaktní rýpadla přímo u výrobce. Touto volitelnou výbavou v kombinaci s rychloupínačem Steelwrist, pokračuje společnost Volvo v nastoupené cestě inovátora v oboru a stává se prvním výrobcem OEM, který nabízí pro kompaktní rýpadla (EC55C, ECR58D a ECR88D) u výrobce montovaný tiltrotátor s rychloupínačem s přední aretací čepu a integrovaným ovládacím systémem.

Gilbert Ray, výrobní manažér pro přídavná zařízení ve společnosti Volvo CE - region EMEA (Evropa - Střední východ - Afrika), říká: "Na většině evropských trhů se nyní u rýpadel používají pro přídavná zařízení symetrické rychloupínací systémy. Díky této výbavě montované přímo u výrobce patří Volvo k lídrům v oboru".

Schválená instalace u výrobce zahrnuje multifunkční ergonomické joysticky, barevný displej (pro snadné nastavení tiltrotátoru a zobrazení úhlu náklonu a rotace) a nastavení hydrauliky tiltrotátoru.

Zatímco řídicí systém Volvo umožní obsluze jednoduché ovládání stroje a snížení spotřeby paliva, nastavení je zárukou optimálního použití hydraulického systému. Dále jsou do stroje integrovány bezpečnostní systémy vycházející z kompaktního rýpadla Volvo, což dále zvyšuje bezpečnost. Přídavné zařízení s tiltrotátorem Steelwrist nabízí výjimečný úhel náklonu až 450 a vyznačuje se nízkou konstrukční výškou. Díky novému provedení zámku s čepem vpředu (FPL) je zajištěno spolehlivé připevnění lopaty.

Systém FPL splňuje zákonné požadavky. K zajištění přídavných zařízení se totiž používají dva samostatné mechanické zámky. "Přední stavební společnosti se domnívají, že mezi největší bezpečnostní rizika na stavbách patří riziko vypadnutí lopaty bezprostředně po její výměně," říká pan Ray. "Díky patentované pozitivní indikaci zajištění vidí obsluha, že rychloupínač je zajištěn. Tím se výrazně sníží riziko vypadnutí příslušenství. Tento inovativní systém se liší od ostatních symetrických rychloupínačů, které jsou vybaveny pouze negativní indikací signalizující otevření rychloupínače".

Výhodou pro zákazníky společnosti Volvo CE, kteří budou používat systém tiltrotátoru Steelwrist montovaný u výrobce, je standardizovaná kvalita a skutečnost, že tiltrotátor mohou rovnou začít používat. Dále jsou veškeré elektronické systémy plně podporovány řešením Volvo pro zákazníky - Volvo Customer Solutions. Pan Ray říká: "Díky montáži přímo u výrobce je zaručena jednotná instalace systémů tiltrotátoru. Prodejci nebudou muset instalovat tento systém v servisech a zákazníci budou mít jistotu, že instalace je vždy identická. Navíc budou těžit ze záruky a dostupnosti dílů Volvo".

Podobný systém od společnosti Steelwrist bude k dispozici pro dodatečnou montáž u stávajících rýpadel na zavedených i nových trzích. "To znamená, že stačí naučit se pouze jeden systém, což usnadní bezpečný a rychlý rozjezd tohoto produktu", dodává pan Ray.

Optimalizace lopat se symetrickou konstrukcí uchycení
Od dubna 2009, kdy si společnost Volvo CE vybrala společnost Steelwrist AB jako preferovaného dodavatele, se prodejci Volvo stali během posledních let napříč Evropou oficiálními distributory tiltrotárorů Steelwrist. Od doby, kdy se tiltrotárory začaly montovat u výrobce na kolová (2012) a posléze pásová (2013) rýpadla Volvo, byly na nové stroje pro zákazníky v celé Evropě namontovány stovky tiltrotátorů. Po rozšíření nabídky na kompaktní pásová rýpadla se očekává, že se toto číslo znásobí.

Systém tiltrotátoru nabízí obsluze výjimečnou možnost manévrovat s lopatou s vysokou přesností. Ovládání pracovní hydrauliky pomocí prstů umožní současně řídit různé funkce. Díky propracovanému ergonomickému řešení se dále sníží únava obsluhy a zvýší se jeho produktivita.

Kromě možné montáže tiltrotátoru Steelwrist na velká kolová a pásová rýpadla nabízí společnost Volvo nyní také řadu speciálních lopat se symetrickým uchycením. "Novou řadu jsme představili loni na veletrhu Bauma pro univerzální i těžké nasazení. Cílem je optimalizovat efektivitu a umožnit obsluze udržet vysokou produktivitu kolových a pásových rýpadel," zdůrazňuje pan Ray.

Konec

Další informace vám poskytne:

Steve Skinner
Corporate Communication Manager -
Obchodní region EMEA (Evropa - Střední východ - Afrika)
Volvo Construction Equipment,
Moorfield Road, Duxford,
Cambridge, CB22 4QX,
Velká Británie
Telefon: +44 (0) 1223 251706

Brian O'Sullivan
SE10,
Londýn,
Velká Británie.
Telefon: +44 (0) 207 107 2003
Email: osullivan@se10.com