Volvo jede dál s modernizovanými smykem řízenými nakládači série C a kompaktními pásovými nakládači - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
25.3.2014 

Volvo jede dál s modernizovanými smykem řízenými nakládači série C a kompaktními pásovými nakládačiVolvo powers up with updated C-Series skid

Výkonné smykem řízené nakládače série C od společnosti Volvo Construction Equipment, včetně kolového nakládače MC115C a pásového nakládače MCT125C a MCT145C, jsou vhodné pro celou řadu úkolů. Nyní byly modernizovány a nabízejí celou řadu očekávaných funkcí. Za zmínku stojí především nové silné čtyřválcové motory Stage IIIB (55 kW/74 hp) s progresivním spalovacím systémem, který snižuje spotřebu paliva i emise. Díky chlazenému systému EGR, systému vstřikování paliva common rail a turbodmychadlu s neměnnou geometrií není zapotřebí filtr pevných částic, což představuje u kompaktního stroje značnou výhodu.

Smykem řízené nakládače a kompaktní pásové nakládače Volvo s radiálním zdvihem jsou vhodné pro nakládání vozidel, manipulaci s materiálem a pro zemní práce. Vyznačují se vysokou mírou stability a efektivity.

Modernizovaná řada strojů série C nabízí vysoký točivý moment při nižších otáčkách než podobné stroje. Toto společně se standardním automatickým chodem naprázdno umožňuje ušetřit až 10% paliva. Další úpravy u smykem řízených nakládačů série C se týkají vylepšeného průtoku vzduchu s trojstupňovými filtry a aktivním čištěním, upravených dorazů pro nakládač a vylepšení u středicí misky. Na přání je k dispozici reverzní ventilátor.

Jednodušší servis
Vepředu v kabině jsou přehledně zobrazovány nejdůležitější informace - proto máte klíčové údaje o smykem řízeném nakládači snadno k dispozici. Operátor si může vybrat jednu ze tří úrovní citlivosti ovládání podle svých požadavků a podle plněného úkolu. Volitelný výběr způsobu ovládání dále zvyšuje flexibilitu - operátor si může vybrat mezi ovládáním dle ISO nebo ovládáním podle H.

Stroj MCT145C je vybaven čerpadlem s proměnným zdvihem, které spotřebovává minimum energie, což dále snižuje spotřebu paliva. Průtok čerpadlem se díky systému snímání zátěže automaticky upravuje podle provozních požadavků. Smykem řízené nakládače MCT115C, MCT125C a MCT145C jsou vybaveny funkcí automatického chodu naprázdno, kdy stroj automaticky přejde do režimu naprázdno, pokud nikdo pět sekund nesáhne na ovládací prvky. Tím se nejen sníží spotřeba paliva a klesnou provozní náklady - rovněž se sníží hluk na pracovišti. Jakmile operátor zasáhne do ovládání, stroj téměř okamžitě zvýší otáčky na požadovanou hodnotu.

Stroj lze vybavit příplatkovým reverzním ventilátorem, který odstraní nečistoty nasáté do chladiče a automaticky vyčistí systém chlazení smykem řízeného nakládače. Stroje Volvo série C dále nabízejí jednodušší servisní přístup přes dopředu výklopnou kabinu a větší servisní dvířka umožňující přístup do prostoru vzadu. Všechna místa, ve kterých se provádí základní preventivní údržba, jsou přístupna snadno a bezpečně. Dále díky přístupu do kabiny z boku může operátor zapojit opěru ramene nakládače bez pomoci druhé osoby. Díky bočním dveřím operátor může zastavit stroj, bezpečně vystoupit, aniž by procházel pod nákladem, a projít bezpečně k zadní části stroje, kde zapojí podpěru.

Smykem řízené nakládače a kompaktní pásové nakládače s motorem Volvo Stage IIIB jsou vybaveny trojstupňovým čističem vzduchu s aktivním čištěním, který prodlouží životnost motoru a servisní intervaly a omezí nutnost údržby.

Inteligentní řešení
Díky rameni s jedinou věží je přístup do kabiny snazší a bezpečnější než u konkurenčních strojů se dvěma rameny. Operátoři vstupují a vystupují z kabiny přes velké a široké boční dveře. Operátor tedy nemusí lézt přes lžíci nebo přídavné zařízení, které bývá často zablácené a kluzké. Dále se nemusí nepohodlně otáčet, aby si sedl, což je nutné u tradičního provedení kabiny smykem řízeného nakládače. Bezpečnost při nastupování a vystupování z kabiny kolových a pásových strojů ještě zvyšuje protiskluzové provedení schůdku. Bezpečnost je vyšší rovněž díky ochraně kabiny ROPS/FOPS.

Komfort operátora patří standardně k nejvyšším ve své třídě - v kabinách je až o 30% více místa než v kabinách konkurenčních strojů. Hermeticky uzavřené pracoviště s podtlakem je ergonomicky navrženo a nabízí pohodlné sedadlo i loketní opěrky. Dále se vyznačuje nízkou hlučností.

Díky rameni nakládače s jedinou věží není výhled ze stroje ničím omezen. Bez vodorovné příčky, která se běžně používá u strojů se svislým zdvihem, mají operátoři k dispozici vynikající výhled na náklad a pracoviště. K lepšímu přehledu během nakládání vozidla dále přispívají velká okna nahoře. Výsledkem je vyšší bezpečnosti při práci v úzkých prostorech a v místech s intenzivním provozem.

Univerzální stroje série C lze vybavit celou řadou přídavných zařízení Volvo - např. některou ze lžic, šneků, vidlic na palety, zařízením na hloubení rýh, radlicemi buldozeru a hydraulickými rozrušovači. K dispozici je výbava pro téměř každý úkol. Podobně jako u ostatních strojů Volvo stojí za kompaktními pásovými nakládači a smykem řízenými nakládači série C celá globální síť s techniky, servisy a prodejci, díky kterým si nemusíte dělat vůbec žádné starosti.

Parametry:

CCL

Konec

Leden 2014

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +32 4918 60331
Email: thorsten.poszwa@volvo.com  
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal  

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com