Společnost Volvo nabízí pro pásová rýpadla v Evropě tiltrotátor montovaný u výrobce - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
15.8.2013 

Společnost Volvo nabízí pro pásová rýpadla v Evropě tiltrotátor montovaný u výrobcetiltrotator

Schválená instalace u výrobce zahrnuje multifunkční ergonomické joysticky, barevný displej (pro snadné nastavení tiltrotátoru a zobrazení úhlu náklonu a rotace) a automatické ladění hydrauliky tiltrotátoru. Zatímco řídicí systém Volvo umožní operátorovi jednoduché ovládání stroje a snížení spotřeby paliva, automatické ladění je zárukou optimálního nastavení hydrauliky. Dále jsou do stroje integrovány bezpečnostní systémy vycházející z rýpadla Volvo, což dále zvyšuje bezpečnost.

Výhodou pro zákazníky společnosti Volvo CE, kteří budou používat systém tiltrotátoru Steelwrist montovaný u výrobce, je standardizovaná kvalita a skutečnost, že tiltrotátor mohou rovnou začít používat. Dále jsou veškeré elektronické systémy plně podporovány řešením Volvo pro zákazníky - Volvo Customer Solutions. Gilbert Ray, manažér přídavných zařízení pro obchodní region Volvo CE EMEA (Evropa - Střední východ - Afrika), vysvětluje: "Příslušenství montované u výrobce je garancí jednotné instalace systému tiltrotátoru. Prodejci nebudou muset instalovat tento systém v servisech a zákazníci budou mít jistotu, že instalace je vždy identická. Navíc budou těžit ze záruky a dostupnosti dílů Volvo".

Podobný systém bude k dispozici pro dodatečnou montáž u stávajících rýpadlech na zavedených i nových trzích. "To znamená, že stačí naučit se pouze jeden systém, což usnadní bezpečný a rychlý rozjezd tohoto produktu", dodává pan Ray.

Jelikož si společnost Volvo Construction Equipment vybrala jako preferovaného dodavatele v dubnu 2009 společnost Steelwrist AB, prodejci Volvo po celé Evropě se stali oficiálními distributory. První tiltrotátory montované u výrobce byly dodány u kolových rýpadel Volvo přibližně před 18 měsíci, takže u nových strojů pro zákazníky z celé Evropy byly dosud nainstalovány stovky tiltrotátorů. Očekává se, že v případě pásových rýpadel Volvo se tento počet znásobí.

Systém tiltrotátoru umožní operátorům manévrovat se lžíci velmi inovativně a s vysokou přesností. Ovládání válců pomocí ukazováčku umožní současně řídit různé funkce. Díky propracovanému ergonomickému řešení se dále sníží únava operátora a zvýší se jeho produktivita. V současnosti jsou pro každý válec k dispozici duální čidla, která splňují bezpečnostní požadavky na řízení pomocí joysticku.

KONEC

Další informace vám poskytne:

Steve Skinner
Corporate Communication Manager -
Obchodní region EMEA (Evropa - Střední východ - Afrika)
Volvo Construction Equipment,
Moorfield Road, Duxford,
Cambridge, CB22 4QX,
Velká Británie
Telefon: +44 (0) 1223 251706
E-mail: steve.skinner@volvo.com 

Brian O'Sullivan
SE10,
Londýn,
Velká Británie.
Telefon: +44 (0) 207 107 2003
Email: osullivan@se10.com