Moderní klasika: kolové nakládače Volvo L30G a L35G - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
27.8.2013 

Moderní klasika: kolové nakládače Volvo L30G a L35G 

L30G, L35G

Přestože jsou upravené kolové nakládače L30G a L35G od společnosti Volvo Construction Equipment kompaktní a představují ideální řešení pro úzké zatáčky a práci v omezeném prostoru, vyznačují se univerzálností a prolamovací a zvedací sílou, kterou byste zpravidla očekávali u větších strojů. Oba dva
modely jsou vybaveny novými silnými úspornými motory Volvo, které splňují náročné podmínky kladené na emise podle předpisů Tier 4 Final a Stage IIIB.

 

 

Silné tiché stroje
Kabina Volvo Care u série G patří k nejlepším v oboru. A je naprosto jasné, proč tomu tak je. Velkorysý prostor uvnitř kabiny se vyznačuje malou hlučností i úrovní vibrací. Výsledkem je bezpečnější a pohodlnější ovládání stroje. Díky tomu je operátor méně unavený a lépe se mu pracuje. Ergonomické ovládací prvky jsou intuitivně umístěny a snadno dostupné. Komfort je vyšší díky plně nastavitelnému sedadlu. Široké zaoblené čelní sklo a kompaktní kryt motoru umožňují nadstandardní výhled kolem stroje.

 

 

Portálové nápravy strojů L30G a L35G chrání spojovací hřídele a nápravy před poškozením kameny a překážkami na náročných stavbách. Díky této výbavě, která je exkluzivně dodávána se stroji Volvo, mají operátoři naprostou jistotu, že hnací ústrojí jejich strojů je chráněno před nástrahami náročného terénu.

 

 

Oscilující kloub v sérii G je zárukou pohodlí, a to i v případě, že stroj projíždí přes nerovný terén. Velká pouzdra, pryžové dorazy a čepy s tvrzeným povrchem, které patří ke standardu v oboru, zvyšují spolehlivost a odolnost stroje a současně omezují rázy, kterým je operátor vystaven. Dále je nižší opotřebení pneumatik a riziko prokluzování.

 

 

Pokud stroj potřebuje větší trakci, lze spínačem v kabině aktivovat uzávěrku diferenciálu, která zajistí 100% výkon na každé z kol. Tím se omezí prokluzování pneumatik v měkké zemině nebo na kluzkém povrchu. Jeden z nejlepších systémů uzávěrek diferenciálu v oboru snižuje opotřebení pneumatik a riziko stop po smyku, které by mohly poškodit nově postavenou vozovku nebo jiné citlivé povrchy.

 

 

 

Vynikající parametry
Stroje série G jsou vybaveny zbrusu novým motorem Volvo (55,4 kW/75 hp), který splňuje požadavky normy Tier 4 Final/Stage IIIB. Tento motor s elektronickou regulací se vyznačuje menší spotřebou paliva. Jelikož je motor dokonale sladěn s hnacím ústrojím, jsou stroje L30G a L35G sice malé, ale nabízejí výkon potřebný ke zvládnutí náročných úkolů.

 

 

Díky duálnímu hydraulickému systému ve strojích série G nikdy není zapotřebí zvedací výkon k řízení. Dva hydraulické systémy jsou na sobě téměř nezávislé a fungují souběžně. To znamená, že když se stroj přesunuje, nemusíte přerušovat práci.

 

 

Silný a odolný systém táhel a lžíce u stroje L30G a L35G umožní efektivní nakládání a zvedání. Lžíce se vyznačuje velmi příznivým úhlem zpětného sypání. Díky tomu nedochází během zvedání a přepravy ke ztrátám materiálu. Standardní táhla se Z-tyčí byla testována v provozu. Tato táhla se vyznačují vysokou prolamovací sílu a rychlými cykly. Dále umožní nadstandardní souběžný pohyb s vidlicí na palety. Prolamovací síla, tažná síla na obvodu kola a zvedací síly fungují v dokonalé součinnosti a garantují tak nejvyšší možnou efektivitu. Další možnost úpravy nabízí zákazníkovi L35G, který lze vybavit souběžnými momentovými táhly (TP). Toto řešení umožňuje současně vynikající souběžný pohyb i výhody různých systémů táhel s vysokou prolamovací sílou.


 

 

 

 

Do zvedacího ramene je integrována hydraulická rychlospojka, která umožní rychlou a snadnou výměnu přídavných zařízení jako jsou vidlice a lžíce.

 

Údržba nemusí být časově náročná. Díky snadno přístupným servisním místům (např. palivové, olejové, vzduchové a hydraulické filtry, baterie, chladič, tyčová měrka, hladinoměry hydraulického oleje) je údržba rychlá a jednoduchá. Proto lze více času věnovat práci a méně servisu stroje.

 

 

Model

L30G

L35G

Motor

 

D3.3D

D3.3D

Celkový výkon při

 

2600 ot/min

 

2600 ot/min

 SAE J1995

 

55,4 kW (75 hp)

 

55,4 kW (75 hp)

 Užitečný výkon
 SAEJ1349 - DIN
 ISO 1785

 

 

52,4 kW (71 hp)

52,4 kW (71 hp)

 Prolamovací síla

 

61 kN

 

60,5 kN

 Statické klopné   
 zatížení, úplné otočení

 

3 840 kg

 

4 350 kg

Lžíce

 

1,0-1,5 m3

 

1,2-1,5 m 3

Provozní hmotnost

 

5,5-5,7 t

 

6,3-6,4 t

Pneumatiky

 

365/80 R20

 

405/70 R20

 

Stroje L30G a L35G budou k dispozici na trzích severní a západní Evropy od srpna 2013.

 

 

Konec Srpen 2013

 

 

 

Další informace najdete na www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba: 

 

Thorsten Poszwa  
Ředitel, externí komunikace   
Volvo Construction Equipment   
Telefon: + 32 2482 5021  
Email: thorsten.poszwa@volvo.com   
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobalBrian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com