Volvo L250H wheel loader makes light of heavy jobs - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Kolový nakládač Volvo L250H usnadňuje náročné úkolyL250H

Kolový nakládač Volvo L250H je výjimečně produktivní a generuje vysoké zisky při práci v lomech, dolech a při náročných zakázkách v oblasti infrastruktury. Operátoři tohoto robustního stroje těží z krátkých provozních cyklů, vysoké prolamovací síly a vynikající manévrovatelnosti.

Moderní a silný motor Volvo Tier 4 Final/Stage IV ve stroji L250H vychází z desítek let zkušeností a je zárukou špičkových parametrů a nízké spotřeby paliva. Během zcela automatické regenerace se částice pevných látek ve filtru DPF spálí bez přerušení provozu stroje. Výsledkem je bezproblémový čistý provoz.

Nižší spotřebu paliva umožňuje technologie OptiShift, která kombinuje patentovanou technologii Reverse By Braking (RBB) a měnič točivého momentu s uzávěrkou. Tím se eliminují ztráty výkonu a spotřeba paliva klesne až o 18 %. Automatic Power Shift (APS) a Fully Automatic Power Shift (FAPS) dále zajistí minimální spotřebu paliva a rychlé provozní cykly, kdy optimální fungování umožňuje řazení převodů podle otáček motoru a rychlosti stroje. Díky speciálnímu ekopedálu Volvo nesešlapuje operátor zbytečně plyn, což dále sníží spotřebu paliva. Pokud se příliš intenzivně používá škrticí klapka a otáčky motoru by měly překročit hospodárný provozní rozsah, dojde k mechanickému zatlačení systému. Inteligentní hydraulika se snímáním zátěže napájí hydraulické funkce pouze tehdy, když je to nutné s ohledem na plynulý provoz s nízkou spotřebou paliva a s ohledem na přesné ovládání nákladu a přídavného zařízení. 

Zvládnete více
Volvo L250H nejenom patří mezi robustní kolové nakládače s nejmenší spotřebou paliva na trhu, ale vyznačuje se také jednou z nejvyšší produktivit. Osvědčená táhla Z‑tyče Volvo jsou zárukou vysoké prolamovací síly potřebné při náročném hloubení v tvrdém materiálu. Dále tato táhla urychlují provozní cykly a přispívají ke zvýšení produktivity u náročných úkolů. Příplatkový systém Boom Suspension System (BSS) zvyšuje produktivitu až o 20% tím, že absorbuje rázy, snižuje výkmity a brání rozsypání materiálu na nekvalitním povrchu. Výsledkem jsou rychlejší a pohodlnější provozní cykly a delší životnost stroje. Optimálně vytvarovaná lžíce je vybavena krytem, který brání rozsypání materiálu, bočními řezacími lištami a otěruvzdorným plechem. To vše umožňuje plnit lžíci efektivněji a prodloužit životnost.

Díky celé řadě příslušenství si zákazníci mohou upravit svůj stroj Volvo tak, aby jej mohli použít u různých aplikací - např. při manipulaci s horninami a odpady. Speciální přídavná zařízení fungují v dokonalé součinnosti se strojem L250H. Funkce a vlastnosti ideálně odpovídají potřebným parametrům - to platí např. pro geometrii táhla a ramene, prolamovací sílu, tažnou sílu a zvedací sílu, které garantují maximální produktivitu. 

Komfort zvyšuje produktivitu
Operátor, který pracuje v pohodlí, je produktivní. Kolový nakládač L250H nabízí jednu z nejpohodlnějších kabin na trhu. Prostorná kabina s certifikací ROPS/FOPS představuje čisté a prostorné pracoviště s malou vnitřní hlučností, ochranou před vibracemi, ergonomicky rozmístěnými ovládacími prvky a dostatečným úložným prostorem. Výstražné zprávy a hladina paliva a oleje se zobrazují na přehledném informačním displeji, na který operátor ze svého sedadla dobře vidí i v jasném svitu slunce.  

Bezpečnost především
Při práci ve tmě zvyšují bezpečnost a viditelnost odrazky podél obrysů stroje. Bezpečné nastupování a vystupování z kabiny umožní vstupní osvětlení LED. Další LED osvětlení osvětluje pracoviště. Bezpečnost dále zvyšuje příplatkový hasicí systém s 16 tryskami, který se automaticky aktivuje, pokud je v motorovém prostoru detekována příliš vysoká teplota. Tento systém, který byl speciálně zkonstruován pro kolové nakládače Volvo, může být manuálně aktivován zevnitř a zvenku kabiny. 

Výdrž
Neuvěřitelná odolnost a snadná údržba kolového nakládače L250H zajistí minimální prostoje a náklady na náhradní díly. Baterie a uložení zadní nápravy nevyžadují žádnou údržbu. Montují se s ložisky a pouzdry, které není třeba po dobu životnosti vůbec mazat. Opotřebení stroje snižuje příplatkový automatický mazací systém, který lze nastavit pro jednotlivé úkoly. Nejdůležitější komponenty na stroji chrání před přehřátím hydraulicky poháněný chladicí ventilátor. Ventilátor se aktivuje automaticky pouze v případě potřeby. Tím se sníží hlučnost a spotřeba paliva. Reverzací ventilátoru se spustí automatické čištění chladicích jednotek. Přední i zadní náprava jsou vybaveny dalším chlazením pomocí oleje, kdy hydraulicky olej protéká nápravou uvnitř, čímž ji ochlazuje. 

Při provádění pravidelných servisních kontrol lze kabinu naklonit pomocí hydraulického čerpadla o 35° nebo 70°, aby byly přístupné nejdůležitější komponenty. Podobně jako všechny stroje Volvo stojí za kolovým nakládačem L250H celá globální síť s techniky, servisy a prodejci, díky kterým si nemusíte dělat vůbec žádné starosti. 

Nejdůležitější parametry:

L250 H

Motor

D13J

Maximální výkon při

25,0 ot/s

1500 ot/min

SAE J1995, celkový výkon

291 kW

395 hp

ISO 9249, SAE J1349

290 kW

394 hp

Prolamovací síla

336 KN

Provozní hmotnost

34 940 kg

Pneumatiky

29.5 R25 L4

Konec

Prosinec 2013

Další informace - viz www.volvoce.com/press 

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa   
Director, externí komunikace 
Volvo Construction Equipment             
Telefon: int +32 4918 60331               
E-mail: thorsten.poszwa@volvo.com             
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
E-mail: osullivan@se10.com