Kolové nakladače série H se vyznačují v hmotnostní kategorii 18-22 t nižšími emisemi i spotřebou paliva - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Kolové nakladače série H se vyznačují v hmotnostní kategorii 18-22 t nižšími emisemi i spotřebou palivaNové kolové nakladače L110H a L120H společnosti Volvo Construction Equipment patří nyní v rámci společnosti mezi nejekologičtější stroje s nejnižší spotřebou paliva. Tato nejnovější generace nakladačů v hmotnostní třídě 18-22 t je vybavena 8 litrovým motorem splňujícím požadavky normy Tier 4 Final/Stage IV s automatickou regenerací. Výsledkem jsou špičkové parametry, nízké emise a malá spotřeba paliva.

L110H & L120H

Spotřeba paliva v motoru Volvo D8J dále klesá díky sladěné kombinaci pohonné jednotky Volvo a inteligentní hydrauliky, která zajišťuje výkon pouze v případě potřeby. Hydraulika se snímáním zátěže rychle reaguje a umožňuje mít nakladač plně pod kontrolou. Dále se tím zkrátí pracovní cykly. Další inteligentní funkce, příplatkový systém Reverse-By-Braking (RBB), automaticky sníží otáčky motoru a přibrzdí provozní brzdy, pokud obsluha změní směr pohybu stroje. Tím se nejen snižuje spotřeba paliva, ale rovněž se méně namáhá pohonné ústrojí, což prodlužuje životnost komponentů.

Technologie Volvo Optishift, která patří u výbavy pro modely L110H a L120H mezi novinky, využívá funkci RBB v kombinaci s měničem točivého momentu s uzávěrkou. Výsledkem je přímý pohon mezi motorem a převodovkou, kdy nedochází ke ztrátám výkonu v měniči točivého momentu a spotřeba paliva klesá až o 18 %. K nižší spotřebě paliva přispívá dále pedál Eco, který mechanickým odtlačováním vede obsluhu k tomu, aby dal nohu z plynu, pokud by otáčky motoru měly překročit optimální provozní rozsah.

Jeden stroj, spousta možností
Kolové nakladače L110H a L120H jsou nejen vysoce efektivní - jsou rovněž velmi univerzální a lze je používat u celé řady úkolů - od manipulace a převozu materiálů, přes recyklaci, až po výstavbu tunelů a těžbu. Stroje 18-22 t jsou vybaveny celou řadou specializovaných přídavných zařízení Volvo, a to včetně různých lopat, ramen k manipulaci s materiály, paletových vidlí, zametacích zařízení a radlic na sníh. Výsledkem jsou minimální prostoje a maximální zisky. Tato přídavná zařízení byla navržena jako nedílná součást kolového nakladače. Funkce a vlastnosti přídavných zařízení jsou optimálně sladěny tak, aby se zvýšila produktivita a ztráty energie klesly na minimum. Speciální patentovaná TP kinematika pákového propojení lopaty se vyznačuje vysokou vylamovací sílou a paralelním vedením lopaty v celém rozsahu zvedání. V kombinaci s příplatkovým systémem odpružení výložníku BSS (Boom Suspension System) se sníží usypávání materiálu z lopaty a produktivita v terénu stoupne až o 20%.

Jako doma
Produktivita každé pracovní směny stoupne u strojů L110H a L120H také díky kabině, která patří k nejlepším v oboru. Bez ohledu na to, jak je venku, obsluha pracuje vždy na čistém, bezpečném a pohodlném pracovišti. Obsluha vstupuje do kabiny s certifikací ROPS/FOPS snadno pomocí žebříku s protiskluzovými stupátky a optimálně navrženými madly. Prostorné dveře se otevírají na pohodlných 95 stupňů. Na přání lze dveře otevírat i dálkově. Bezpečnost při nasedání a vysedání ze stroje dále zvýší příplatkové vstupní osvětlení kabiny.

Kabina je uvnitř prostorná a nabízí celou řadu úložných schránek pro osobní předměty. Díky účinné zvukové izolaci klesla hlučnost uvnitř stroje na minimum. Plynulou a pohodlnou jízdu dále zajistí upravené sedadlo a vylepšená ochrana před vibracemi. Kvalitu vzduchu zajišťuje špičkový filtr, který díky 90% recirkulaci vzduchu v kabině průběžně odstraňuje ze vzduchu prach.

Všechny ovládací prvky a informační panely jsou rozmístěny ergonomicky tak, aby se strojník zbytečně neunavil. Příplatkový multifunkční joystick usnadní ovládání tím, že obsluha může hydraulické funkce ovládat současně a přesně. Součástí konzoly vpravo jsou funkce pro jízdu dopředu a dozadu a funkce rychlého podřazení “Kickdown“. Nejdůležitější informace o stroji, jako např. hladina paliva a oleje, se zobrazují na přehledném displeji, na který obsluha dobře vidí i při jasném slunečném počasí. Základní konfigurování a testy může obsluha provádět, aniž by se vůbec zvedala ze sedadla.

Pro usnadnění údržby
Každodenní kontroly celého stroje lze provádět díky seskupeným servisním místům snadno a rychle. Kapota motoru se otevírá elektronicky, takže obsluha i servisní technik mají snadný přístup k celému motorovému prostoru. Díky tomu se stroj vrátí co nejrychleji zpět do práce. Navíc celá řada komponentů vyžaduje velmi malou údržbu. Součástí mechanismu zadní nápravy jsou bezúdržbová ložiska a pouzdra, která se po celou dobu životnosti nemusí mazat. Směr otáčení ventilátoru chladiče lze obrátit, což umožní automatické vyčištění chladicích jednotek.

Ve výjimečných případech, kdy kolový nakladač Volvo vyžaduje více než rutinní servisní kontrolu, jsou vždy k dispozici odborníci ze společnosti Volvo s odbornými znalostmi a podporou rozsáhlé sítě prodejců a techniků. Díky lokálním znalostem a globálním zkušenostem dokáže Volvo zajistit celou řadu řešení po zákazníky - od originálních dílů Volvo až po moderní systémy sledování stroje. Výsledkem jsou nižší náklady na vlastnictví a vyšší zisky po celou dobu životnosti stroje.

Parametry:

L110H & L120H Specs

Konec

Leden 2014

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int + 32 4918 60331
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

 

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com