Volvo EC480E nastavuje laťku pro efektivní výkopy - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
5.5.2014 

Volvo EC480E nastavuje laťku pro efektivní výkopyEC480C

Pásové rýpadlo EC480E s motorem splňujícím požadavky normy Tier 4 Final/Stage IV od společnosti Volvo Construction Equipment kombinuje špičkovou efektivitu, produktivitu a odolnost a umožňuje dosahovat maximální zisky při výkopových pracích a těžbě v lomech.

Robustní pásové rýpadlo EC480E od společnosti Volvo Construction Equipment je výjimečně výkonný stroj, který snižuje provozní náklady díky malé spotřebě paliva a jednoduchým požadavkům na údržbu. Stroj pohání osvědčený motor Volvo D13, který splňuje požadavky předpisů Tier 4 Final/Stage IV. Rýpadlo EC480E se vyznačuje vysokými vylamovacími silami, malými emisemi a nižší spotřebou paliva.

Plně elektronicky řízená hydraulika ve stroji EC480E je dokonale sladěna s motorem. Řídí ji moderní systém s průtokem on-demand, což snižuje ztráty výkonu v okruhu. Speciální režim Volvo ECO pomáhá snížit celkovou spotřebu stroje. Přitom ve většině provozních podmínek nedochází ke ztrátě výkonu. Kromě nižší spotřeby paliva se zlepšily ovládací schopnosti a stroj reaguje přesněji. Jinými slovy, integrovaný pracovní režim Volvo nabízí obsluze možnost vybrat si pracovní režim v závislosti na plněném úkolu - I (Idle), F (Fine), G (General), H (Heavy) nebo P (Power max)* - a dosáhnout tak optimální efektivitu a funkčnost stroje. Pokud ovládací prvky nejsou po jistou dobu aktivní, rýpadlo lze naprogramovat tak, aby otáčky motoru automaticky klesly, nebo se motor může dokonce vypnout, což sníží hlučnost a spotřebu paliva. Obsluha může sledovat aktuální a průměrnou spotřebu paliva na přehledné indikaci v kabině.

Uživatelsky přívětivé rozhraní HMI
Obsluha, bezpochyby, pracuje efektivněji, pokud má k dispozici ty nejlepší nástroje. Proto rýpadlo EC480E představuje výjimečně výkonný stroj, který se navíc snadno a jednoduše ovládá. Všechna rozhraní člověk-stroj, tedy, joysticky, klávesnice a LCD monitor, jsou ergonomicky navržena a umístěna tak, aby nabízela optimální komfort a snadné ovládání. Počet spínačů byl v porovnání se staršími modely výrazně snížen. Osmipalcová LCD obrazovka, na které se zobrazují informace o stavu stroje, které jsou klíčové z hlediska maximální produktivity a minimálních prostojů, je čitelná při jakémkoliv osvětlení. Pro zajištění bezpečnosti obsluhy se ozve zvukové upozornění, pokud se otočí klíčem v zapalování a obsluha není připoutána.

Minimální prostoje
Pásové rýpadlo Volvo EC480E bylo konstruováno tak, aby se snadno provozovalo a jednoduše udržovalo. Tím se zajistí minimální prostoje a minimální náklady na díly a servis. Robustní trojdílný podvozek stroje EC480E a rám ve tvaru X vyrobený z vysokopevnostní oceli byly vyztuženy, čímž se prodloužila jejich životnost. Další krycí plechy na nástavbě brání poškození spodní části stroje kameny. Nejdůležitější komponenty stroje jsou chráněny před poškozením při vysokých  teplotách okolního prostředí hydraulicky poháněným chladicím ventilátorem s elektronickou regulací, který se aktivuje pouze v případě potřeby. Tím se dále minimalizuje hlučnost a spotřeba paliva. Doplňková reverzace ventilátoru vhání vzduch v opačném směru, čímž se chladič sám čistí, což usnadňuje údržbu.

Denní servisní kontroly se provádějí snadno a rychle díky seskupeným servisním místům a velkým krytům. Takto každá směna zvládne skutečně maximum. Chlazení, chladič plnicího vzduchu a chladič hydraulického oleje se nacházejí vedle sebe v jediné vrstvě. Výsledkem je maximální účinnost, méně časné blokace a snazší čištění. Systém je snadno přístupný z úrovně terénu po otevření bočních dveří. Dále zábradlí a velké kryty usnadňují bezpečné nastupování a vystupování z kabiny a přístup k nástavbě při provádění údržby, zatímco protiskluzové plechy, které se snadno čistí, zaručují spolehlivý povrch pro nohy operátora.

Prostoje minimalizuje rovněž výjimečná univerzálnost rýpadla EC480E, které lze vybavit celou řadou různých přídavných zařízení. Odolná přídavná zařízení byla vyrobena tak, aby pracovala, v dokonalé součinnosti s rýpadly Volvo. Výsledkem je výjimečná funkčnost u každého úkolu. Univerzální lopata Volvo představuje skvělý nástroj k hloubení a přesunu měkkého a středně těžkého materiálu, zatímco zesílená lopata je určena k efektivnímu hloubení rostlého materiálu. K dispozici je celá řada úsporných vyměnitelných dílů rychlého opotřebení - např. vysoce kvalitní zuby, segmenty, boční ochranné lišty, adaptéry a kryty. To vše chrání lopatu a prodlužuje životnost stroje.

Parametry:

EC480E T4F

Motor

Volvo D13J

Jmenovitý výkon při

30 ot/s (1800 ot/min)

ISO 9249/SAE J1349 čistý

277 kW

376 hp

Vylamovací síla* (standardní/zvýšená)

230/251 kN

51 615/56 470 lbf

SAE J1179

 

 

Objem lopaty

1,55 – 3,3 m3

1,5 – 3,5 yd3

Maximální hloubkový dosah*

12,5 m

39'10" ft in

Maximální hloubkový dosah při vodorovném dnu*

7,83 m

25'8" ft in

Nosnost v podélném směru*

17 590 kg

38 040 lb

 

 

 

při dosahu/výšce

6,0/1,5 m

20/5 ft

Provozní hmotnost

45,6 – 53,9t

100 310 – 117 510 lb

*7,0, (23') výložník, 3,35 m (11') dlouhá násada, pásový stroj, 9 050 kg (19 960 lb) CWT

Stroj EC480E je k dispozici v Severní Americe a zemích EMEA - západ a sever.

*Upozorňujeme, že pracovní režim P (maximální výkon) není k dispozici v Severní Americe.

Březen 2014

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +32 4918 60331
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com