Společnost Volvo CE slavnostně otevřela technologické centrum v Jinanu - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
19.3.2014 

Společnost Volvo CE slavnostně otevřela technologické centrum v JinanuJinan Technology Center
Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) slavnostním otevřením svého technologického centra v Jinanu v čínské provincii Shangdong potvrdila svůj zájem a orientaci na čínský trh se stavebními stroji. Centrum bylo oficiálně otevřeno 19. března za přítomnosti zástupce primátora města Jinan, pana Li Kuanduana, a 230 hostí a zástupců sdělovacích prostředků. Technici v závodě s plochou 50 000 m2 se budou soustředit především na vývoj výrobků a komponentů pro zákazníky na rozvíjejících se trzích. Součástí centra za 270 SEK jsou projekční kanceláře s dílnami a vybavením pro testování celých strojů a komponentů. V centru momentálně pracuje více než 150 zaměstnanců, přičemž většinu tvoří místní inženýři. Počítá se s nárůstem zaměstnanců až na 450.

"Otevření technologického centra v Číně významnou měrou podporuje ambice růstu společnosti Volvo CE", vysvětluje Anders P. Larsson, výkonný viceprezident společnosti Volvo CE Technology. "Technologické centrum v Jinanu je důležitou součástí našeho plánu globálně využívat technické a konstrukční zdroje. Toto centrum nám pomůže rozšiřovat a vyvíjet globální portfolio společnosti Volvo CE."

Ostrý start
Technologické centrum v Jinanu zahrnuje zkušební polygon, kanceláře projektantů a dvě testovací budovy s dílnami pro montáž komponentů a prototypů. Dále jsou zde k dispozici prostory pro testování konstrukce a parametrů zařízení. Během výstavby nového centra dosáhli zaměstnanci technologického centra v Jinanu příznivých výsledků na svém původním, dočasném pracovišti. Úspěšný vývoj kolového nakládače L105, což je první stroj značky Volvo vyvinutý konkrétně pro rozvíjející se trhy, prokázal erudovanost místních inženýrů. Vývoj stroje L105 začal koncem roku 2012 a trval 25 měsíců. V budoucnu se bude pracovat na vývoji rýpadel, kolových nakládačů, silničních strojů a užitkových strojů, přičemž všechny výrobky budou určeny pro rozvíjející se trhy.

Blíže k zákazníkovi
"Rozvíjející se trhy představují pro společnost Volvo CE zajímavou příležitost a možnost růstu - zákazníci obdrží vysoce kvalitní výrobky přesně podle svých potřeb," vysvětluje Mats Sköldberg, prezident společnosti Volvo CE Technology, Čína. "Volvo Construction Equipment se cíleně rozhodla investovat v Jinanu, čímž potvrdila, že místním inženýrům věří. Čína je pro nás největším a nyní možná také nejdůležitějším trhem. Víme, že je naprosto klíčové projektovat a vyrábět tam, kde se stroje používají. Díky tomu lépe rozumíme našim zákazníkům a jejich potřebám. A to je na současném vysoce konkurenčním trhu velká výhoda. Díky novému centru dokážeme nabídnout stroje odpovídající přesně potřebám trhu a zákazníci tyto stroje obdrží dle své specifikace v krátké dodací lhůtě."

Konec

Březen 2014

Text: Charlie Ebers

Obr. 1 Nové technologické centrum společnosti Volvo Construction Equipment v Jinanu se zaměřuje konkrétně na vývoj výrobků a komponentů pro zákazníky na rozvíjejících se trzích.

Navštivte prosím naší galerii obrázků a stáhněte si obrázek ve vysokém rozlišení: http://images.volvoce.com/

Další informace - viz www.volvoce.com/press.

Kontaktní osoba:

Elisabet Altin
Ředitelka, komunikační technologie
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +46 470 387809
Email: elisabet.altin@volvo.com

Charlie Ebers
SE10
Londýn
Telefon: int + 44 207 923 5864
Email: ebers@se10.com