Fórum inovací seznamuje s vizí společnosti Volvo do budoucna - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
30.8.2013 

Fórum inovací seznamuje s vizí společnosti Volvo do budoucnaInnovation Forum highlights Volvo future thinking
Během prvního ročníku Fóra inovací, které se uskutečnilo v srpnu
ve švédském městě Eskilstuna, se společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zaměřila na kulturu kreativity a invence, která proniká do každé fáze vývoje výrobků - od návrhu až po samotnou výrobu. Dále zde tato společnost prezentovala své optimistické vyhlídky do budoucna.

Účastníci Fóra se věnovali tématům jako je význam inovací u pohonných jednotek, působení na vynořujících se trzích, problematika designu, klíčové hodnoty společnosti jako je kvalita, bezpečnost a péče o životní prostředí, motory splňující požadavky Tier 4 Final/Stage IV a technologie budoucnosti. Novináři si rovněž prošli výrobní závod Volvo v Eskilstuně, kde se dozvěděli další informace o tom, jak excelence v provozu přispívá k inovacím v rámci společnosti.

"Volvo CE má inovace ve své krvi", vysvětluje Anders P. Larsson, výkonný viceprezident společnosti Volvo CE pro technologie. "Inovace najdete
v každé části našeho návrhu, vývoje, prodeje i marketingu. Díky této akci máme příležitost seznámit novináře s nejnovějšími inovacemi, a to včetně nových koncepcí a nabídky motorů Tier 4f/Stage IV.

Dále jsme chtěli změnit způsob, jakým lidé Volvo vnímají. Chtěli jsme ukázat, že inovace neznamenají vždy složitější nové výrobky - i relativně jednoduchá změna může, například, usnadnit zákazníkovi údržbu stroje".

Kultura inovací

Ač je Fórum inovací pro společnost Volvo CE novinkou, vychází z podobné akce, která proběhla v roce 2011. Toto Fórum se má konat pravidelně
a bude představovat společnost Volvo CE jako dynamickou společnost, která se od své konkurence odlišuje právě kulturou inovací. I když důraz na technologie kladou také jiné společnosti, pouze model inovací ve společnosti Volvo se snoubí s energickým a vášnivým pracovním přístupem a respektem jednotlivců. To je přístup Volvo. Ve společnosti Volvo se inovace zaměřují na potřeby zákazníka. Současně jsou podporovány a rozvíjeny inovativní schopnosti jednotlivých zaměstnanců, a to přístupem zdola nahoru: důležité jsou nápady a podněty každého ze zaměstnanců, a to bez ohledu na jeho místo v hierarchii.

Fórum probíhalo po celý den v šesti blocích zaměřených na inovace ve společnosti Volvo CE. Dále se uskutečnila exkurze do závodu a plenární zasedání zaměřené na inovace ve výrobě. Fórum završila společná večeře.

Konec

Srpen 2013

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int + 32 2482 5021
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com