Kloubové dampry série G - znovu objevená klasika - Tiskové zprávy : ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE CZECH S.R.O.
6.3.2014 

Kloubové dampry série G - znovu objevená klasikaG series

Od svého uvedení na trh v roce 1966 představovala kloubové dampry společnosti Volvo Construction Equipment osvědčený standard v oblasti stavební strojů a stala se lídrem v produktivitě strojů v terénu. Nové kloubové dampry společnosti Volvo Construction Equipment série G pokračují v tradici a díky novým funkcím nabízejí vyšší produktivitu i vyšší míru komfortu. Nové kloubové dampry série G, a to včetně modelů A25G, A30G, A35G, A35G FS, A40G a A40G F, zvládnou celou řadu různých úkolů v lomech, dolech a při přemísťování zeminy.

Síla a spolehlivost
Nové výkonné šestiválcové motory Volvo s turbodmychadlem byly upraveny tak, aby splňovaly přísné požadavky emisních předpisů Stage IV/Tier 4 Final. Pohonné ústrojí a speciální převodovka s dvěma rozsahy byly upraveny tak, aby se zvětšila světlost vozidla nad terénem. Výsledkem speciální konstrukce je dokonalá součinnost a optimální parametry systému. Hnací ústrojí se speciální konstrukcí umožňuje vysokou tažnou sílu na obvodu kola, snižuje spotřebu paliva a zvyšuje spolehlivost auta při náročných úkolech. Osvědčená koncepce olejem chlazených brzd s několika kotouči v olejové lázni používaná dosud u modelů A35 a A40 se nyní zavádí také u modelů A25G a A30G. Tím se sníží náklady na údržbu a klesnou prostoje, a to dokonce v blátivém terénu a na pracovištích s vysokou prašností. Systém retardéru pomáhá stroji sjíždět ze svahu. Využívá k tomu provozních brzd a motorovou brzdu Volvo.

Aby se model série G udržel na místě i v tom nejzrádnějším terénu, patří do standardní výbavy automatická kontrola trakce (ATC) a speciální uzávěrky diferenciálu. Speciální systém ATC automaticky přepíná mezi kombinacemi pohonu 6x6 a 6x4. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a maximální trakce dle požadavků konkrétní situace. V případě potřeby lze všechny diferenciály 100% uzavřít. Všechna kola se potom budou otáčet stejnou rychlostí, takže trakce v kluzkém terénu bude maximální.

U strojů A35G FS a A40G FS je k dispozici plně hydraulické zavěšení všech kol, které zvyšuje produktivitu práce i pohodlí během jízdy. A to nemluvě o vyšších rychlostech přesunu stroje v náročném terénu a příznivějších parametrech stroje.

Stroje A35G, A35G FS, A40G a A40G FS lze vybavit systémem vážení užitečného zatížení Volvo, který umožňuje přesné sledování produktivity stroje a pomáhá optimalizovat zatížení a snížit opotřebení, poškození pneumatik a spotřebu paliva na minimum. Modely FS sledují zatížení pomocí snímačů tlaku zavěšení kol. Informace potom předávají do softwaru, který je integrován do elektroniky stroje.

Kontrolky informují obsluhu dampru i nakladače, zda je dampr naložen částečně, dosáhlo se jmenovité zatížení nebo zda je již přetíženo.

Kabina Volvo Care s ochrannou konstrukcí ROPS/FOPS je umístěna uprostřed. Obsluha má tedy vynikající výhled na pracoviště. Ergonomické ovládací prvky jsou umístěny blízko tak, aby je obsluha mohla snadno používat. Na přání je k dispozici sedadlo s pneumatickým odpružením, loketní opěrky a opěrky hlavy. K pohodlí obsluhy a zvýšení jeho produktivity dále přispívá nízká hlučnost.

Kabina je tedy snadno a bezpečně přístupná přes široké dveře bez prahu. Systém regulace klimatu je u strojů série G vybaven nejčistším systémem filtrace vzduchu v oboru - díky tomu je vzduch uvnitř čistý i na těch nejprašnějších pracovištích.

Údržba pod kontrolou
Majitelé, strojníci a technici mají u damprů série G k dispozici obrovské množství dat - tím se sníží prostoje, klesnou náklady a zvýší se produktivita. Tyto stroje jsou standardně vybaveny telematickým systémem společnosti Volvo CE - CareTrack. Systém CareTrack předává do vzdáleného systému informace o stroji, např. servisní připomenutí a informace o spotřebě paliva, které umožní lépe plánovat práci a provozovat stroj.

Stroj dále monitoruje provoz, přičemž informace sbírá systém MATRIS. Výsledkem je optimální fungování stroje a nízká spotřeba kvalita. Díky sledování aktivit lze zjistit, kde jsou rezervy pro možná zlepšení. Navíc majitelé strojů mohou sbírat stejné údaje, jaké sbírá systém CareTrack, a to i přesto, že systém CareTrack není v této oblasti k dispozici. Systém Contronic průběžně sleduje hladiny kapalin a informace předává na obrazovku v kabině. Obsluha je na případné problémy včas upozorněna prostřednictvím zpráv - tím se sníží prostoje a zvýší bezpečnost obsluhy.

Volvo je lídrem v dostupnosti servisních míst na stroji a modely série G nejsou žádnou výjimkou. Kloubové dampry série G byly navrženy tak, aby údržba byla snadná a bezpečná: přední mřížka kapoty se odklápí dolů, a obsahuje servisní plošinu se schůdky s protiskluzovým povrchem. Kapota nad motorovým prostorem se vyklápí o 90 stupňů, což zajistí snadný přístup k filtrům a servisním místům. U nových modelů byly na intuitivnější místa přemístěny některé komponenty: nádrž hydraulické kapaliny, systém zpracování výfukových plynů, tlumič výfuku, palivová nádrž a palivové potrubí. Díky tomu je údržba ještě jednodušší.

Specs

Kloubové dampry série G jsou k dispozici v Severní Americe a v Severní a Západní Evropě.

Leden 2014

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +32 2482 5021
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com